• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Elma Pekmezinin Faydaları

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Elma Pekmezinin Faydaları

Cildinizi güzelleştiren ve gençleştirmeye olanak sağlayan yaz ayının en popüler gıdası haline gelen Elma pekmezinin faydalarından bahsedelim isterseniz. Yaz ve ilkbahar mevsimlerinde en iyi halini alan Elma pekmezi şu sıralar en gözde besinler arasında yer alıyor. Fitokimyasal özelliği ile çok güçlü bir antioksidan olduğun için elma vücudumuza müthiş bir etki sağlar. Elma, meyveler içerisinde en kuvvetli antioksidan olarak tanınan siyah üzümden sonra en iyi flavonoid içeriğine sahiptir. Tabi bir elma yemek yerine 2 – 3 tatlı kaşığı elma pekmezi tüketmeniz daha mantıklıdır. Elma pekmezi, barındırdığı özellikleri nedeniyle cildi gençleştirip yenilenmesine yardımcı olan ve vücudumuzdaki toksinlerin dışarı atılmasında büyük rol oynayan bir bileşenden oluşur. bu bileşende östrojenik özellikler barındırıldığı için bayanlarda vücut fonksiyonlarının daha kuvvetli işlemesini sağlar. Bu sayede de kendinizi çok dinç ve dinamik hissedersiniz.

Elma pekmezinin faydaları saymakla bitmez aslında. Özellikle kalbimizi korumak amacıyla çok etkili bir besin kaynağıdır. Bunun yanısıra, kanda bulunan kolesterolü düşürerek vücudumuzu kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı korumakta etkilidir. Birde kan yapıcı ve kan oranını düzenleyici bir etkiye sahip olması nedeniyle, aile içinde sıkça kullanılan bir besindir. Elma pekmezi, bağırsak sistemini kontrol altına sokup düzenleyerek, boşaltım sistemini rahatlatır. Ayrıca hoş kokusuyla da stresten uzak tutar ve tansiyon düşürür.
 
Top