Beşiktaş "Elime değdi ama penaltı değil"

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Kasımpaşa'nın Hollandalı oyuncusu Ryan Donk, NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Beşiktaş maçındaki penaltı pozisyonunu değerlendiren Donk, Milli Takım'dan teklif gelmesi durumunda Ay-yıldızlı formayı giyebileceğini de belirtti.
Beşiktaş ile oynadıkları maçta rakibe verilen penaltı pozisyonunda topun eline değdiğini kabul eden Donk, "Ancak pozisyon penaltı değildi" dedi. Kendi ve Kasımpaşa'nın takım performansını değerlendiren Ryan Donk, sezon sonunda biten sözleşmesiyle ilgili olarak "Aralık ve Ocak gibi transfer netlik kazanır" diye konuştu.

Takımın bu sezon geçen yıla göre daha başarılı bir performans göstermedini değerlendiren Ryan Donk, "Bu sezon geçen sezona göre takım olarak daha çok defansa odaklıyız. Daha çok pozisyon çalışıyoruz. Hocamız da bu konuda oldukça duyarlı. Atak konusunda da aynı şekilde devam ediyoruz. Umarım daha iyi olacağız" ifadelerini kullandı.

Kendisinin bu sezon orta sahada oynamaya başladığı ve çıkış yakaladığının hatırlatılması üzerine ise Donk, "Bu sene yeni bir pozisyonda oynuyorum ve bu pozisyonla ilgili yeni şeyler öğreniyorum. Oyuncu arkadaşlarımdan teknik heyete kadar herkes bana yardım ediyor. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Önemli olan bu seviyeyi korumak ve ben de bunu yapmaya çalışacağım "diyerek performansını değerlendirdi.

"POZİSYON PENALTI DEĞİLDİ"

Önceki sezonlarda olduğu gibi Beşiktaş maçlarında ilginç pozisyonlar yaşandığının hatırlatılması ve kendisinin merkezinde olduğu olayda Beşiktaş lehine verilen penaltıyı da yorumlayan Hollandalı oyuncu, "O pozisyonun penaltı olduğunu düşünmüyorum. Eğer cezasahası içinde elleri açık bir şekilde topa doğru atlarsa bunu anlarım, bu penaltıdır. Fakat ben orada vücudumu topun önüne koydum ve topa bakmıyordum bile. Top benim elime dokundu; ancak bunu isteyerek yapmadım. Direk vücudumu topun önüne koydum, onun için penaltı olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

Beşiktaş'a attığı golü de anlatan Donk, "Bir boşluk yakaladım, o boşluğu değerlendirdim. Vuruş için kendimi güçlü hissettim. Yeterli mesafe olduğunu düşündüm ve vurdum, zaten kalecinin hareket ettiğini görmedim. Topun gol olduğunu görünce de çok sevindim, çok güzel bir goldü" ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa'nın bu sezon iyi başladığı ve sezon sonunda takımı nerede görmeyi hedeflediği sorusuna ise Hollandalı oyuncu, "Geçen sezondan daha iyisini yapmayı istiyoruz. Bunu yapabileceğimize de inanıyoruz. Daha çok puan alabiliriz. Avrupa savaşı içinde olmak ve bu savaşı veren takımların işini zorlaştırmak istiyoruz" yanıtını verdi.

TRANSFER İÇİN ARALIK-OCAK AYINA VURGU

Sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğinin hatırlatılması ve isminin zaman zaman Beşiktaş ile Galatasaray ile anılmasıyla ilgili olarak Kasımpaşalı oyuncu şöyle konuştu, "Şu anda pozisyonuma odaklandım. Şu anda ne olacağını bilmiyorum. Geleceğimle ilgili bir karar almış durumda değilim. Yeni bir pozisyonda oynuyorum ve bu pozisyonda oynamaktan mutluyum. Hayatımda ilk kez kontratımın sonuna geliyorum. Aralık - ocak gibi düşünmemiz lazım. Teklifler gelirse, gelenlere göre değerlendirme yapacağım. Şu anmda oynadığım futbola odaklandım."

"TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAMAK İSTERİM"

Türk Milli Takımı'nı zaman zaman desteklemesiyle ilgili de konuşan Donk, teklif geldiği zaman Ay-Yıldızlı forma için oynayacağını tekrarladı. Ryan Donk, "Bunun hakkında daha önce konuşmuştum, teklif gelirse Türk Milli Takımı'nda oynamak isterim" ifadelerini kullandı.

Shota dönemiyle Çalımbay dönemini de karşılaştırması istenen Donk, "Teknik direkztörümüz farklı. Her teknik direktörün farklı bir tarz ve oyunu var. Şu anki durumdan bütün oyuncular, teknik direktörden mutlu. Herkes görevini ve yerini biliyor. Herkes her gün antrenmanda forma için savaşmak zorunda. Buna ben de dahilim. Gerçekten hakettiklerinde oynayacağını bilmek onları mutlu ediyor" dedi.

En beğendiği Türk oyuncu olarak Oğuzhan Özyakup'u, yabancı olarak da Bursasporlu Josue'yi söyleyen Donk, karşılaşacakları Akhisar maçıyla ilgili de, "Akhisar'ın bir kaç maçını izledim. Oldukça iyi bir defansa sahipler. Biz de defans olarak iyiyiz. Orta sahada sert bir mücadale olacak. Bulduğumuz gol pozisyonlarını değerlendirmemiz gerekiyor. Hiçbir şeyi şansa bırakmamalıyız. Gol bulduktan sonra da gol yememek önemli" demekle yetindi.

Haber Kaynağı: NtvSpor