Elif Şafak - Baba Ve Piç

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
önyargılı değilim, ama bu kitabı okumak beni bir süre sonra çok rahatsız etti. o cümleleri görmek çok zoruma gitti şahsen.

Bir sitede denk geldiğim şu alıntıları okursanız anlarsınız beni..

63. sayfa:
"bütün akrabalarını 1915'te kasap türklerin ellerinde
kaybetmiş soykırımzede bir sülalenin torunuyum. köklerime ihanet etmeyi öğrenip, soykırımı inkar etmek üzere yetiştirildim."

65. sayfanın 4. paragrafı:
"sen kalk gel orta asya'dan, dal dosdoğru anadolu'nun bağrına, sonra bir bakmışsın her yerdeler! orada yerleşik olan milyonlarca ermeni'ye ne oldu peki? asimile edildiler!
eridiler! yetim bırakıldılar! sürüldüler! mal mülklerinden oldular!""

130. sayfanın 7. paragrafında:
"... sıradan türklerle ne konuşacaksın? eğitim görmüşleri bile ya milliyetçi ya cahil. sıradan insanlar tarihi gerçekleri kabul eder mi sence? sizi katliamdan geçirip sürdüğümüz, sonra da bütün bunları inkar ettiğimiz için özür dileriz mi diyecekler sanıyorsun?"

170. sayfanın 1.paragrafı:
"... ayaş'ta sağ kalan olmamış. çankırı'ya götürülenler de peyderpey öldürülmüşler. sopalarla, balta saplarıyla dövülmüşler."

171. sayfanın 6. paragrafı:
?...bazıları açlıktan ölmüş, bazıları da öldürülmüş.?

172. sayfanın 3. ve 7. paragrafı:
"türkler yapmış, dedi armanuş, söylediklerinin ucunun nereye vardığına dikkat etmeden...."
"...türklerdi 1915'te bunları ermenilere yapanlar."

185. sayfanın 10. ve 186. sayfanın 1. paragrafı:
"... 1909 adana katliamlarından ya da 1915 tehcirinden... bunlar sana bir şey hatırlattı mı? ermeni soykırımı diye bir şey duymadın mı? hiç..."

192. sayfanın 1.paragrafı:
".... toprağımızdan kovulduk, eşyalarımızdan olduk, hayvan muamelesi gördük, koyun gibi kesildik. doğru düzgün haysiyetli bir ölüm bile esirgendi bizden..."

238. sayfanın 3. paragrafı:
"...erkek bırakmıyorlar ortada. silah arama bahanesiyle ermenilerin evlerine girip, sonra da yağmalıyorlar."

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Sözde Ermeni Soykırımına çok kesin göndermeler var. Milli mücadele yıllarımızı hiçe sayan hakaret sayılabilecek cümleler..
tabii ki düşünce özgürlügü var herkes istediğini yazabilir.
Ama benim çok zoruma gitti rahatsız oldugum için okuyamadım