Elektrikli Skoda Enyaq Coupe iV Tanıtıldı

CANISIKILANADAM

Özel Üye
Özel üye
Elektrikli Skoda Enyaq Coupe iV, 295 beygirlik RS SUV gövde tipine sahip versiyonu tanıtıldı. Yeni gövde tipiyle birlikte gerek tasarımı gerek motor gücüyle fark yaratan RS versiyon da sahneye çıktı.

Elektrikli Skoda Enyaq Coupe iV


Skoda bugün elektrikli SUV modeli Enyaq iV'nin coupe-SUV olarak adlandırılan gövde tipine sahip versiyonu yeni 2022 Skoda Enyaq Coupe iV modelini görücüye çıkardı. Enyaq Coupe iV, diğerlerine göre çok daha sportif görünen RS versiyonuyla birlikte geldi.

Skoda Enyaq Coupe iV özellikleriyle neler sunuyor?​

Volkswagen Grubu'nun MEB platformu üzerine inşa edilen yeni Skoda Enyaq Coupe iV, dört farklı veriyonla tüketiciye sunulacak. Söz konusu model, tavan hattı sayesinde standart SUV'a göre daha aerodinamik gövdeye sahip. Aracın hava sürtünme katsayısı 0.234 Cd, ki bu da standart modele göre daha iyi olduğu anlamına geliyor. Bu detaya aracın daha hafif olması da katıldığında, birazdan okuyacağınız üzere daha iyi bir menzil elde edilmiş.

Giriş seviyesinde yer alan Enyaq Coupe iV 60 arkadan itişli bir model olmakla birlikte 177 beygirlik motor ve 58 kWsa net kapasiteli bataryaya sahip. Enyaq Coupe iV 80'de ise motor gücü 201 beygire, net batarya kapasitesi de 77 kWsa'e çıkıyor. Böylece model WLTP'ye göre tek şarjla 545 kilometre menzil sunuyor. Batarya 36 dakikalık şarjla yüzde 10'dan yüzde 80 doluluğa ulaşıyor.

Aynı versiyon (iV 80) standart SUV formunda 531 kilometre menzile sahip. Bu noktada yeni gövde tipiyle 14 kilometre iyileşme kaydedildiğini görüyoruz.

Enyaq Coupe iV 80x ve Enyaq Coupe iV RS modelleri ise dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip. Bunlardan ilkindeki motorlar toplamda 265 beygir güç üretiyor. Ailenin en güçlü ve sportif üyesi olan RS versiyon ise 295 beygir güç ve 460 Nm tork değerlerine sahip. Bu da aracın 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlamasını sağlıyor. Azami hız ise 180 km/s ile sınırlı.

İç ve dış tasarım​

Skoda Enyaq Coupe iV RS versiyonu diğerlerine göre önde 15 mm, arkada 10 mm olacak şekilde daha alçak. Ayrıca kendine has gövde rengi de son derece dikkat çekici. Söz konusu modelde aerodinamik şekilde optimize edilmiş 20 inç jantlar standart, 21 inç jantlar ise opsiyonel. Öndeki aydınlatılmış panjurun çerçevesi, yan aynalar, camların kenarları ve arka difüzör parlak siyah renkte. Ayrıca difüzördeki boydan boya uzanan reflektör de diğer versiyonlara göre farklı.

Elektrikli Skoda Enyaq Coupe iV


2022 Skoda Enyaq Coupe iV'nin tüm versiyonlarında tam boy panoramik cam tavan bulunuyor. Normal tavana göre daha ince olan bu detay, coupe tasarım nedeniyle azalan arka baş mesafesine biraz olsun katkı sağlamış. İç mekanda geri dönüştürülmüş materyaller kullanılmış. Ayrıca RS versiyonda daha sportif koltuklar görmekteyiz. Bunun yanı sıra konsolda yer yer karbon fiber görünümlü detaylar da göze çarpıyor.

Tüm modellerde 5.3 inç dijital gösterge paneli ve 13 inç merkez multimedya ekranı bulunuyor. Ayrıca arkada 570 litre bagaj hacmi sunuluyor. Standart SUV versiyonda bu alan 585 litre idi. 2022 Skoda Enyaq Coupe iV'nin satışına önümüzdek ay başlanacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Kaynak: DONANIMHABER
 

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
o icindeki android radyo bendede var
yolda giderken iyi oluyor internet felan
 
Top