• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

El Kaide'nin kanlı intikamı

Melek

Usta
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, ülkedeki El Kaide lideri Ebu Musab Zerkavi'nin öldürüldüğünün açıklanmasından sonra bugün düzenlenen dört saldırıda toplam 39 kişi hayatını kaybetti.

Başkentin doğusunda Yeni Bağdat semtinde bir polis devriyesini hedef alan saldırıda 2'si polis 6 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. Bağdat'ta bir pazar girişinde bomba patlaması sonucu 13 kişi yaşamını yitirirken, 39 kişi yaralandı. Saldırıda birçok dükkan ağır hasar gördü.

Kentin kuzeyinde Şiilerin yaşadığı Kazimiye semtinde park halinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Bağdat'ın doğusunda Amin pazarında yine bomba yüklü aracın havaya uçması sonucu 13 kişi yaralanırken, 5 kişi öldü.

Bağdat'ın doğusunda Sünni ve Şiilerin bir arada yaşadığı El Şaab semtinde açık bir pazar alanında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ise 9 kişi öldü, 42 kişi yaralandı.
 

Melek

Usta
Zerkavi'nin oğlu da öldürüldü
Irak'ta, başkent Bağdat'ın kuzeydoğusundaki Bakuba bölgesinde önceki gece düzenlenen hava saldırısında öldürülen El Kaide lideri Ebu Musab Zerkavi'nin oğlunun da operasyon sırasında öldüğü bildirildi.

Ebu Musab Zerkavi'nin yakınları, operasyonda Ürdünlü teröristin ikinci evliliğinden olan 1.5 yaşındaki oğlunun da öldüğünü savundular.Operasyonda öldüğü iddia edilen çocuğun, Zerkavi'nin Filistinli eşinden olduğu belirtildi.

Aynı kaynaklar, Zerkavi'nin eşlerinden birinin de operasyonda ölmüş olabileceğini bildirdiler. Irak'taki ABD ordusunun sözcüsü Tümgeneral William Caldwell ise, operasyonda Zerkavi'nin 3 eşinden 1'inin öldüğü haberini doğrulamadı.

Caldwell, operasyonda 3'ü erkek, 3'ü kadın, Zerkavi de dahil olmak üzere 6 kişinin öldüğünü söyledi. Operasyonda 1 çocuğun öldüğü haberini de yalanlayan Caldwell, ölenler arasında çocuk olmadığını bildirdi. Gerçek adı Ahmed Fazıl Haleyle olan 39 yaşındaki Zerkavi, Irak'ta en çok arananlar listesinin başındaydı.
 
Top