Eksİk BİŞey Mİ Var?

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Bir zaman gelir içi tam dolmamış bir kapı gibi hissedersin kendini.Ne olduğunu bilmediğin eksik bişiler vardır hayatında.Onun içindir ki hayatının geri kalanı hep aramakla geçer.Aşk mı kendini gerçekleştirmek mi,inançla dolu olmak mı,derinlik mi,coşku mu bilemzsin aradığının ne olduğunu bazen.Ne olduğunu bilmezsen,nerden bileceksin onu bulduğunda?Ya sen ararken zaten bulmuşsan onu ya farketmemişsen?Ya da öyle dalmışsanki aramaya,aramak olmuşsa tek gayen?Bu herşeyi altına çevirmeye yarayan taşı arayan adamın hikayesine benzemez mi o zaman?
Adam bulduğu her taşı elindeki zincire sürmekte ve altın olup olmayacağına bakmaktadır.İşe yaramadığını görünce fırlatıp atmaktadır.Bir gün yanından geçen biri''Hey!o güzel altın zinciri nereden buldun?'' der.Adam farkeder ki zincir altına dönüşmüştür ama o aramakla öyle meşguldur ki hangi taşın zinciri altına çevirdiğini bilmeden taşı fırlatıp atmıştır bile.Bazen durup bakmak gerekmiyor mu o halde?Aradığının ne olduğu ve şimdiye kadar elde ettiğinin ne olduğuna bakmak için.Hangi taşın içindeki boşluğu doldurduğuna bakmak gerekmez mi onu fırlatıp atmadan önce?
Eksiklik insanın içinde bir kuyu açar.Öyle yaşayıp giderken ya da sen öylesine yaşayıp gittiğini sanırken,o kuyu minik bir deliktir daha.Önceleri farketmezsin.Daha büyüyüp kocaman adam ya da bir kadın olmamışsındır.Sanırsın ki hayat hep böyle.Sanırsınki sen hep böyle neşe içinde hayatı bir oyun gibi yaşayacaksın.Sanırsın ki sonun yok,hep hayatta kalacaksın.Sonra açılan o minik delik büyür büyür ve içine bir bakarsın kocaman bir boşluk!O boşluktan düşmekten korkarsın.Önemsemeden yaşamak artık imkansız olmuştur o boşluğu.Onu kapatacak,içini dolduracak bir şey bulmak zorundasındır.Bunu kendin için yapmak zorundasındır.Arayışın başlamıştır ve sana sonsuz gibi görünen bir çölün başında bulunmaktasındır.Geçip geçemeyeceni bilmediğin,yanındaki suyun yeterli olup olamayacanı bilmediğin,seni karşılayacak olanın ne olduğunu bilmediğin bir çölün başında.Yüreğini alıp çıkarsın yola.O sana su olur,ekmek olur,ev olur.Bunu bilirsen endişeye gerek yoktur.Korkmadan ona dayanarak çıkarsın yola ve yeterince istekliysen o boşluğu doldurmaya hayat zaten sunacaktır onu.Gözün ve aklın hep aradığına odaklı olacaktır.Onu bulduğun ve bulduğunu farkettiğinde hissettiğini düşündükçe kendi rüyanla sarhoş olacaksındır.
Ve artık soru kalmayacaktır aklında.Kendi kendine sormayacaksındır eksik bir eşy mi var hayatımda diye.Tam olacaksındır.o kuyu sonsuza dek kapanacaktır içinde.Ve kendi rüyanla sarhoş olacaksındır...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
BEN SENİN EN SEVGİYE MUHTAÇ ANINA DENK GELDİM...
YADA SEN BENİM EN SEVGİ DOLU ANIMA
BİR KEZ DAHA ANLADIM Kİ BEN SANA ÇOĞALDIKÇA,
SEN ELİNDEKİNİ HEP KÜÇÜMSER OLDUN..
EVET BEN SENİ ÇOK SEVDİĞİM İÇİN KUSURLUYUM..
SEN İSE KUSURLARINI GİZLEMEKTE MÜKEMMELSİN...
SENİN YÜREĞİN ŞU ZAMANA AYAK UYDURMUŞ AMA,
BEN KALBİMLE SEVER
AKLIMLA YARGILARIM..
YÜREĞİMİ SANA EZDİRMEM, GEREKİRSE KENDİM EZERİM
KAL DESENDE YİNE ARKAMA BAKMADAN GURURUMLA ÇEKER GİDERİM...!! >>>