eFootball 2023 oyunu

yilmaz27

Cerezforum
Site Yetkilisi
Süper Moderatör

eFootball yani eski adı ile PES serileri yıllardır dünya genelinde milyonlarca oyuncu grubunu elinde bulunduruyor.​

Oyun konsollarında en çok tercih gören futbol oyunları alanında zirve uzunca süredir FIFA ile PES tarafından paylaşılıyor.​

Gelişen teknolojiyle birlikte oyuncular artık sadece konsollarda değil mobil cihazlarda ve PC platformunda da bu oyunları oynama şansına sahip bulunuyor.
FIFA & eFootball serileri kullanılarak birçok kurum, kuruluş ve hatta üniversitelerde turnuvalar düzenlenirken bu oyunların hayran kitlesinin de yıllar geçtikçe daha fazla arttığı söylenebilir.

PES ile ilgili ayrıntılara geldiğimizde 2021 yılına kadar Pro Evolution Soccer olarak adlandırılan oyun, bu dönemden itibaren eFootball olarak isim değişikliğine gitti. Dünyanın en büyük liglerinde yer alan takımların transferlerle birlikte giden – gelen oyuncular sonrasında güncel kadroların yer aldığı eFootball serilerinin geçtiğimiz Ağustos ayı sonuna doğru eFootball 2023 sürümü karşımıza çıktı. Yeni sezonda Inter ve Milan gibi takımların lisans sorunları giderilerek bu takımların da oyun içeriğinde yer alması sağlandı.

efootball-2023-NbQM.jpgeFootball 2023 oyunu bir sezon güncellemesi olarak yayınlandı.
Yeni sezonda oyuncuların pas ve çalım yeteneklerinin arttırıldığı, tribün efektinin daha ön plana çıkarıldığı ve bununla birlikte oyun grafiklerinin mükemmele yakın hale getirildiği belirtildi.
eFootball 2023 oyununu oynayan oyun severlerin takım seçimleriyle birlikte bu takımların hangi taktiklerle sahada yer alacağı artık daha önemli hale geldi. Doğru taktikle birlikte iyi bir takımın birleşmesi ile eFootball 2023 serisinde maçı şansa bırakmamak gerekiyor.
 
Top