Educa puzzle yapıştırıcısı nasıl kullanılır?

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Puzzlenizi bitirdiniz artık yapıştırma aşamasına geldiniz ama bir sorun var yapıştırıcı kullanma şeklini anlatan bölüm de Türkçe anlatım yok ve sizde orada bulunan dilleri bilmiyorsunuz. İşte bende bu durumda kaldım ve bir araştırma ile kullanım şeklini bulup puzzlemi yapıştırdım. Oldukça güzel oldu. Aşağıda kullanım şeklini ekliyorum kolay gelsin.

Kullanımı:

Yapıştırıcı her bir gr. için bir kabın içine 12 çorba kaşığı su (yaklaşık) 125mlt. koyun. Daha sonra devamlı olarak karıştırarak paketin içindeki bütün muhteviyatı içine ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yaklaşık olarak 30 dakika dinlenmeye bırakın. Yapıştırıcıyı resme küçük miktarlarda uygulayın ve poşetin katı yüzeyini spatula gibi kullanarak yapıştırıcıyı iyice yayın. Eğer gerekirse, bir miktar daha yapıştırıcı uygulanabilir. Hiçbir zaman resmin üzerine yapıştırıcının tamamını yaymayın. Bitirdikten sonra, fazlalık yapıştırıcıyı yüzeyden uzaklaştırın. Puzzle'ı parçaların iyice birbirine yapışması için yaklaşık 3 saat kurumaya bırakın. Ancak, istenildiği takdirde parçalar dikkatli bir şekilde birbirinden ayrılabilirler.