Dying Light

godofwar2013

Üyecik
Dying Light, aksiyon korku türünde , geniş, açık bir dünya ve olağanüstü bir gece gündüz döngüsü sunan bir FPS oyunu. Gündüz zamanı, oyuncular korkunç bir salgın tarafından ele geçirilmiş geniş bir kentsel çevreyi araştıracak, erzak bulmaya çalışacak ve silahlarını geliştirerek salgından etkilenmişlere karşı kendini koruyacak.

Defalarca düşünüp, sorgulamaya gerek yok. Dying Light, ismen olmasa bile, kesinlikle Dead Island’ın ve beraberinde getirdiği açık dünya geleneğinin takipçisi. Biraz zorlasak iki yapım için de aynı oyun diyebiliriz aslında. Elbette Dying Light’ı öne çıkaran ve ister istemez birçok oyuncu tarafından beklenmesine yol açan sürüsüyle neden var.

ocU9F4U.jpg


Gece zamanı ise, salgından etkilenmişler daha saldırgan ve tehlikeli hale geliyor ve avcı av halini alıyor. Güneş battıktan sonra ortaya çıkan avcılar oyunculara korkulu anlar yaşatacak. Sabahın ilk ışıklarını görmek için oyuncular ellerindeki her şeyi kullanarak hayatta kalmaya çalışıyorlar.

q3AvlOg.jpg


Sisteminiz yeterliyse muhteşem bir görsel şölen sizi bekliyor. Bunun üzerinde kalburüstü seslendirme ve ses efektlerini katınca, Dying Light göze ve kulağa hitap etmesini biliyor. Özellikle seslendirme ve müzik için ekstra çaba harcanmasını isterdim. Ezio’yu getirmişsin, adam zombi şehrinde değil vergi dairesinde yaşıyor sanki. Duygular ve duyguların aktarımı kesinlikle keskin değil. Keşke oyunu hazırlarken biraz da Last of Us örnek alınsaymış.

Fena bir oyun değil Dying Light. Hayal kırıklığı da değil. Sadece Techland, yakalaması gereken hedefi bir kez daha şaşırmış ve dünyanın en güzel oyunlarından birini yapma fırsatını tepmiş. Fakat görselliği ve eğlenceli oynanışıyla en azından bir kez bitirilmeyi hak ediyor. Bu arada oyunun dört kişiye kadar co-op desteği verdiğini de belirtelim. Böyle bir oyunun tadı inanın arkadaşlarınızla beraber daha çok çıkıyor.
 

Top