Düzenli olarak limon tüketin!

Papatya

V.I.P
V.I.P

Kilo vermeye yardımcı


Limon, içeriğindeki pektin adlı çözünür lif sayesinde uzun süre tok tutarak açlık krizlerinin ve aşırı yeme isteğinin önüne geçer. Ayrıca limon, vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlar.

Potasyum deposu

Yalnızca muzun potasyum deposu bir yiyecek olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Limon da en az muz kadar postasyum içeriyor. Kalp sağlığını koruyan potasyum, sinir sistemine iyi geliyor. Ayrıca potasyum uyku sorunu çeken kişilerin daha kolay uyumasını sağlıyor.

Kanseri önler

Antioksidan ve C vitamini deposu olan limon, serbest radikallerle savaşarak kanser hastalığına yakalanma riskini düşürüyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

C vitamini ve mineral deposu limon, bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara yakalanma riskinizi düşürüyor.


Enerji verir


C vitamini, vücuda enerji vermesi ile bilinir. Aynı zamanda vücuttan stresi uzaklaştıran bu önemli vitamin, modunuzu yükselterek depresyona yakalanma riskinizi de azaltır.


Boğaz ağrılarına iyi gelir


Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle hastalıklara savaş açan limon, boğaz ağrılarına da iyi geliyor. Limon suyu, viral enfeksiyonlarda ilaç yerine kullanılabilecek doğal bir içecek olarak tüketilebilir.

Alıntıdır.


 
Top