• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

dünyanın en zor 3. mantık sorusu

sessiz gemi

Özel Üye
Özel üye
pazartesi
salı
çarşamba
__________>> bu üç gün kadınların yalan söyleme günü

perşembe
cuma
cumartesi
__________>>bu üç günnde erkeklerin yalan söyleme günü
pazar_____>> her ikisinin[erkek ve kadın] ortak olan doğru söyleme günü.

soru:erkek diyorki:ben dün yalan söyledim diyor.
kadında bende diye cevap veriyor.
bu gün hangi gündür?

not:Dünyanın en zor 3 mantık sorusu arasında yer alırmış

sessiz gemi

Özel Üye
Özel üye
erkek diyorki ben dün yalan söyledim diyor halbuki dün yalan söylemedi aslında bugun yalan söyleme günü kızda doğruyu söyleyeceği için de diyorki bende dün yalan söyledim bu durumda erkek yalan söylemek zorunda ise kadında doğruyu söylemek zorunda bu durum direk perşembeyi gösterir arkdaşlar

Cevap : Perşembe

fakat bunun tam terside olabilir?!!

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
cevap perşembe....şöyle anlatayım size...kadınla erkek arasındaki bu konuşmanın geçtiği gün perşembedir çükü erkek diyorki ben dün yalan söyledim(yani çarşamba günü)aslında erkek dün yalan söylememiş.yani bugün yalan söylüyor(yani perşembe günü)kadın diyorki bende dün yalan söyledim(yani çarşamba günü)evet kadın dün yalan söylemiş yani bugün doğruyu söylüyor(yani perşembe günü)

sessiz gemi

Özel Üye
Özel üye
cevap: çarşamba
şimdi erkek perşembe günü diyorki ben dün yani çarşamba günü yalan söyledim diyor ama söylemedi çünkü kadınlar günü ama bu gün perşembe erkek yalan söyliye bilir o yüzden oluyor kadına bakalım
kadında bu gün yani perşembe günü bende diyor yani çarşamba gününü kast ediyor we o günde kadınlar yalan söyliyebilirler

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
cevap: çarşamba
şimdi erkek perşembe günü diyorki ben dün yani çarşamba günü yalan söyledim diyor ama söylemedi çünkü kadınlar günü ama bu gün perşembe erkek yalan söyliye bilir o yüzden oluyor kadına bakalım
kadında bu gün yani perşembe günü bende diyor yani çarşamba gününü kast ediyor we o günde kadınlar yalan söyliyebilirler

Ben ne dedim ki?:D