Dünyanın En Zehirli Canlıları...

MRMİC

Uzman
Heloderma Suspektum

Dünya üzerindeki en zehirli kertenkele türüdür.
Amerika kıtasında yaşar.
Bilinen adı GİLA canavarıdır.

Isırığı tedavi edilmezse öldürücüdür.

MRMİC

Uzman
Sydney Funnel

Dünya'nın en zehirli örümceğidir.
2-3 cm boyundadır.
1 mg zehiri 10.000 fareyi öldürebilir.
Ocak-Mart ayı en tehlikeli dönemidir.
30 dakikada öldürür.
*2 metre uzaktan sıçrayabilir.

İnland Taipan

Kobra yılanından 100 kat Kara mambadan 50 kat güçlüdür.
Avustralyada yaşar.
Bir ısırığı 100 insanı öldürebilecek güce sahiptir.
Zehiri 5 metre uzaktan etkilidir.

MRMİC

Uzman
Box Jelly Fish

Dünyanın en zehirli canlı türlerindendir.
Ölüm sadece 5 dakika sonra gelir.
Dokunçlarının boyu 3 metreyi bulur.
Hint Pasifiğinde yaşar.

wien06

V.I.P
V.I.P
Aslinda bu katogoriye girecek günümüzde hayvanlarin yani sira o kadar cok insan(Gerci onlara insan denmez ya) varki ve inaninki onlar yukaridakilerden daha cok tehlikeli cünkü onlarin zehri koskoca bir toplumu zehirliyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Canlıların içinde en vahşi ve korkutucu olan maalesef insan gerçekten.

İlginç bir konu MRMİC teşekkürler paylaşım için.

MRMİC

Uzman
Mermi karınca
Amazonda yaşayan ve nörotoksin içeren zehire sahip olan dev karıncalardır. Soktuğu yer ve çevresi birkaç saatten birkaç güne kadar paralize olur ve tremorlar ortaya çıkar. Bu karıncaların ısırdığı yer mermiyle vurulmus gibi acıdığı için adına mermi karınca deniliyor. Bazi Brezilya kabilelerinde, ergenliğe giren erkek çocukları erkekliğe ilk adımlarında bu karıncalara ısırtırılırlarmış.Bu karıncaların ısırdığı bölgenin etrafı kırmız veya kahverengine dönüşebiliyor. Müdahale edilmezse öldürür.

Zehirli Kuş Pitohui
Pitohui bilinen tek zehirli kuştur. Kukuleteli pitohui diye adlandırılan bu kuşun derisi parlak kavuniçi rengindedir. Siyah tüyleri ise son derece zehirlidir. Bu kuşları keşfeden bilim adamı ağına düşen kuşları yakalamak isterken eli, keskin gagası ve pençeleri tarafından kesilmiş ve zehirin tesiriyle şişmiştir. 1992 yılında Yeni Gine'de Chicago Üniversitesi'nden bir araştırmacı tarafından bulunmuştur.

MRMİC

Uzman
Zehirli dart kurbağası
Dokununca zehirleyip öldüren yegane hayvanlardandır. Kızılderililer bu kurbağaların derilerini kullandıkları oklarda kullanıyorlardı. Özellikle maymunların baş düşmanı. İnsanları da aynı şekilde dokundukları anda öldürebiliyor. Dokunduğu bölgede iç kanama ve felç yaratıp organları infilak ettirebiliyor.

e-PaCk

Forum Gururu
ben o dart kurbaasını çok sevdim ama:(:(
hakikaten çok şeker "ay yerim ben onu" demeyi çok isterdim ama elden gelen bişey yok :)