Dünyanın En Güzel Kadınları Türkler

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Estetik cerrahı Prof. Dr. Onur Erol, dünyanın en güzel kadınlarını, İsveç, Ukrayna ve Türk kadınları olarak sıraladı. Ege Bölgesi Diş Hekimleri'nin bilimsel kongresinde konferans vermek üzere Antalya'ya gelen ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Onur Erol, “Dünyanın en güzel kadınları hangi ırktan” sorusuna şu yanıtı verdi:
“Genel konuşmak doğru olmamakla beraber, Avrupa'nın kuzey bölgesindeki, İsveçli kadınların bir grubu çok güzel. Ukraynalı kadınlar da güzel ama Türk kadınları da çok güzel. Çünkü Türk kadını kendisine bakmayı öğrendi. Onun için yurt dışından gelenler kadınlarımıza bayılıyor. İklim şartları, beslenme bozuklukları nedeniyle insanlar çöküntüye uğrayabiliyor. Bu olmasa bizim ırkımızın aslında en güzel ırklardan olması lazım. Çünkü karışmış. Anadolu'da o kadar çok medeniyet olmuş ki o medeniyetler insanları karıştırmış ve güzel bir şey yapmış. Bu sayede genetik hastalıklarından da uzaklaşmışız. Bizim iyi beslenmiş, iyi yetişmiş insanlarımız çok güzel görüntü sergileyebiliyorlar.”
Buğday tenli Türk erkeklerinin de kendilerine bakmaları halinde çok yakışıklı olduklarını belierten Prof. Dr. Erol, “Bence bizim erkelerimiz diğer ırklardan daha iyidir. Dünyada çok güzel erkekler var ama erkeğin yakışıklı olması önemli” dedi.

VAROŞ KADINLARININ ESTETİK TALEBİ

Eskiden yalnızca sahne sanatları yapan kadınların estetik yaptırdığı gibi bir izlenim olduğunu, ancak son 10-15 yıldır toplumun hemen her kesiminden insanların estetik ihtiyacı duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Onur Erol, estetik müdahalenin varoşlardaki kadınlar arasında da çok yaygınlaştığını bildirdi. Prof. Dr. Erol, şöyle devam etti:
“Estetik müdahale varoşlara kadar yayıldı. Artık her tür insan estetik için geliyor. Türbanlısı da iş kadınları da... Günümüzde 'body imaj' çok önemli sayılıyor. Vücudu güzel olanın kendine güveni geliyor. Sanatçı hem kendi için hem de mesleği için estetik yaptırıyor. Diğerleri kendisi için estetik yaptırıyor. Bu, iş yerine de sosyal hayata da olumlu yansıyor. Üniversite sınavını kazanan öğrenci, önce burnunu yaptırıyor, üniversiteye yeni burnuyla gidiyor. Yeni çevresi, arkadaşları onun burnunun estetikli olduğunu bile fark etmiyor.”

KARADENİZLİLER BURUN, DOĞULULAR KILLARINDAN ŞİKAYETÇİ

Dünya tıp literatürüne “Turkish delight-Türk lokumu” adını verdiği burun ameliyatı yöntemini kazandıran, bu konuda dünyanın çeşitli ülkelerinde konferanslar veren Prof. Dr. Erol, Karadenizli insanların burunlarının genellikle büyük ve sivri, Güney Doğuluların ise etli ve büyük olduğunu söyledi. Onur Erol, şöyle devam etti:

“Karadenizliler sivri ve iri burun, doğulu erkekler ise aşırı kıllanma yüzünden estetik merkezlerine geliyor. Onlar zamanında kıllarını iplikle aldırıyorlardı. Şimdi lazer epilasyon çıktı. Doğulu erkekler lazer epilasyonu sırtlarına, boyunlarına uygulatıyor.”

KENDİSİ DE ESTETİKLİ

Prof. Dr. Onur Erol, kendisinin de estetik yaptırıp, yaptırmadığına ilişkin soru üzerine, yüzünde üç ayrı müdahale olduğunu belirtti. Onur Erol şöyle konuştu:

“Kaşımda estetik var. Kaşım asıldı. Göz kapağımın üzerinden bir yer ve alında estetik müdahale var. Bir de kendime termaj (Bir çeşit doku sıklaştırma yöntemi) yaptırdım. Termaj ile derin tabakalardaki doku sıklaştırılıyor. Sarkan dokular büzüşüyor. Ama bu yöntem, yüz germe ameliyatının alternatifi değildir. Yüz germe ile termaj birlikte yapılabilir. Bu, yüzü zinde tutar. Termaj yalnızca yüze uygulanmıyor. Karın ve kalçaları da topluyor. Bu yöntem, yeni yeni uygulanıyor.”

KİM NE İÇİN GELİYOR?

Prof. Dr. Onur Erol, estetik müdahale için yaş grupları ve cinsiyete göre farklı amaçlar güdüldüğüne de işaret ederek, 18-25 yaş grubundakilerin daha çok burun ameliyatı, bu gruptaki kızların meme küçültme veya büyütme, basenleri sıklaştırma amacıyla da hekime başvurduklarını bildirdi.

Kadınların 25 yaşın üzerinde “yüzdeki yorgun ifade” konusunda başvurduklarını söyleyen Erol, bu yaş grubundaki erkeklerin ise gözünün üzerine binen kaşlarını kaldırmak için müdahale istediklerini kaydetti.

Erol, 40-55 yaşlarında insanların daha aktif ve hayata bağlılıklarını göstermek istediklerini, bu kesimin gençliğinin son demlerini yaşadıklarını sandıklarını, bu yüzden estetik yaptırdıklarını belirtti. Prof. Dr. Onur Erol, şöyle dedi:

“Bu yaş grubundaki insanlarda daha diri, daha hoş görünmek ihtiyacı doğuyor. Hem iş çevreleri hem sosyal yaşantıları bakımından bu önem kazanıyor. Yüz germe talebi oluyor. Yüzdeki sarkıklar için basit askılar yapılıyor.”

Prof. Dr. Onur Erol, bu yaştaki kadınların sarkan memelerini toplattıklarını, erkeklerin ise saç ektirmeye yöneldiklerini söyledi.

ESTETİK MÜDAHALENİN MALİYETİ

Prof. Dr. Onur Erol, Türkiye'de estetik müdahalenin maliyetinin ABD'nin onda biri, Avrupa'nın ise 5 ile 8'de biri olduğunu açıkladı. Onur Erol, “ABD'de, bin 500 dolara da ameliyat yapan vardır, 30 bin dolara da... Türkiye'de ise neredeyse ücretsiz ameliyat yapmak isteyenler çıkabiliyor. Çünkü uygulama yaparak, işi öğrenmek isteyenler var” diye konuştu.

Prof. Dr, Erol, ABD'de hasta bulamayan plastik cerrahlar bin-1500 dolara razı gelirken, New York'taki ünlü bir plastik cerrahın yüz germe için 30 bin, şakaktan askı için 20 bin, göz kapağı için 25 bin, boyundaki sarkmalar için 20 bin dolar talep edebildiğini söyledi.
 
halbuki türk erkeklerine göre de en çirkin kadınlar türkler oluyor :d ama bizim saf ve masum kadınlarımız bunu göremiyor, yine bu pis düşünceli erkeklere tapıyorlar. ayy çok sinirleniyorum düşündükçeeee :d
madem beğenmiosunuz bizi, niye hayatınızda hep türk kadınları var anlamiorum.
 
Geri
Top