Düğmeden Sehpa Örtüsü Yapımı

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
İstediğiniz renkte düğmelerle değişik bir görünüm sağlayan sehpa örtüsü veya bardak altlarında kullanacaığınız bir örtü yapabilirsiniz.

Malzemeler:

• 81 adet dört delikli düğme
  • 3 renk nakış ipi
  • İğne (düğme deliklerinden geçecek kalınlıkta)

IAwl0c1.jpg

Bir sırada 9 tane düğme olacaktır.İlk düğmenin ucundan diğer tarafa dönerek tekrardan bireştiriniz.

UPdh5Di.jpg

aITkEp9.jpg

Birleştirdiğimiz düğmeleri yan yana dizelim. Farklı renkte bir iplik alıp önceden yaptığımız gibi birleştirelim.

bBkBbi7.jpg

İlk iki taneyi yaptıktan sonra başka renkte bir iplik alarak (isteğe bağlı) işleme tekrardan devam edin. Renkleri değiştirerek işlemi tekrarlayınız.

bIIzDeV.jpg

xqYY9yo.jpg

İşte düğme kullanarak yaptığımız bardak altığınız hazır .

3VNwaJ3.jpg

Farklı tasarımlara sahip altlık ve yastık yüzleride aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi tasarlayabilirsiniz.

Kolay gelsin..

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
illa dantel mi olcak böyle zevkli şeyler dururken.. :) bununla annemi kandırabilir miyim acaba.. :D

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
güzel ama ben hayatta dokunamıyorum düğmelere...dokunduğum an elimi yıkamam lazım,sabunlamaktan deliriyorum bazen,çocukluktan beri böyle bu.düğmeli bir bluz,hırka,kaban ne olursa olsun üzerimdeyse yemek yemem,bir şey içmem,çok uğraştım ama olmuyor,midem bulanıyor.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
güzel ama ben hayatta dokunamıyorum düğmelere...dokunduğum an elimi yıkamam lazım,sabunlamaktan deliriyorum bazen,çocukluktan beri böyle bu.düğmeli bir bluz,hırka,kaban ne olursa olsun üzerimdeyse yemek yemem,bir şey içmem,çok uğraştım ama olmuyor,midem bulanıyor.

Çok ilginç ve duymadığım bir fobi canım. Ama fobilerin üzerine gidildiğinde tedavi edildiğini biliyormuydun?