Dokunmaa!

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Acılarıma dokunma, yapılacaksa ben yaparım. Deştim, eşeledim, kanattım. Bitti. Sen dokunma.

Kalbine sır vermeden yaşıyor insanlar.Kalp de sonradan öğreniyor aslında neyi sevdiğini. Neyi? "sevilmeyi ve ilgi görmeyi" bu sadece. Bundan ibaret her şey.

Şarkılarıma dokunma. "why does it allways rain on me?" belki de hep üzerimde kara bir bulutla geziyorum. Kİm bilir, göremem ki kendime uzaktan bakmadıkça.

Yazılarıma dokunma, şiir de yazarım düz yazı da yazarım, istersem nokta da koymam virgül de. Noktalamalarıma da işaretlerime de dokunma.

Sabah kalkarım, kahvaltımı ederim tekrar başlarım hayata. Sayfalar açarım sayfalar kaparım. İstersem hiç kapatmam hep aynı sayfaya bakarım, sayfalarıma dokunma.

Gözler sahipsiz dolaşıyorlar ortalıkta kimsenin gözü kimseninkiyle çarpışmıyor, yaralanmıyor, böylelikle pişman da olmuyor, zarar da görmüyor. Gözlerini sermiyorlar göz önüne çünkü bakacak gözler bulamıyorlar ortalıkta. Yok ki, herkes ya havaya ya yere bakıyor.

Yalnız haklarını yememek lazım. Sevgi sözcükleri var bir tek, o anda gözlere bakmak şart. E zaten sevgi de başlı başına risk değil mi(hele bu iletişim kopukluğunda kesinlikle risk), belki de bu yaratıklar tek gerçek yaralarını severken alıyorlar.

Halet-i ruhiyelerine göre telefonlarında arkaplan değiştiriyorlar, tüketiyorlar, tüketiyorlar…. sevgili tüketiyorlar, ömür tüketiyorlar. Herkesin ömründen zaman çalarak yapıyorlar bu işi, kendilerini tüketiyorlar. "tanrım beni baştan yarat" diye televizyon programlarına gidiyorlar. Baştan yaratılıp eskisini tüketiyorlar. Sonra başlıyor baştan yaratılmışı tüketmeye. Diğerlerinden bana ne tabi, ben yalnızlığımı tüketiyorum sadece, yalnızlığıma dokunma.

Kalkıyorsam ayağa,söyleyeceklerim var da o sebepten, sana değil, bir tek sana değil, bitmedi kelimelerim, ayağa da kalkarım, yürürüm hatta dünyayı da gezerim, dünyama dokunma.

Yoktun, yoksun, yok olacaksın. Bir rengin bile yok ve kokun. Hırçındım, hırçınım, hırçın olacağım. Bir sevgim bile yok ve adım. Bulacağım elbet. kendimi, kendime ekleyeceğim, yaparım, elbette yaparım. Eşyalarını atarım, evi havalandırırım, anıları da uçururum, ne var ki bunda, anılarıma dokunma.

Geçmişi siler atarım, bırakırım...

Sigarayı da bırakırım, yaparım, bırakırım her şeyi, pamuk iplerini koparırım.. gezerim, yeni insanlar tanırım, aldırış etmem yağmura ıslanırım,yağmuruma dokunma.....

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Yoktun, yoksun, yok olacaksın. Bir rengin bile yok ve kokun. Hırçındım, hırçınım, hırçın olacağım. Bir sevgim bile yok ve adım. Bulacağım elbet. kendimi, kendime ekleyeceğim, yaparım, elbette yaparım. Eşyalarını atarım, evi havalandırırım, anıları da uçururum, ne var ki bunda, anılarıma dokunma.

Geçmişi siler atarım, bırakırım...

Harikaa ellerine sağlık :(