Doğru Sanılıyor Olsalar da Öğrenince dogru olmadigini ögrenecegimiz Bazi bilgiler

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Orta Çağ'da insanlar aslında dünyanın düz olduğunu düşünmüyorlardı. Bu fikir 19. yüzyılda Post-Romantik akımı sırasında ortaya atıldı.​

Bebek kuşlara dokunursanız kokuları değiştiği için annelerinin onları terk edeceği doğru değildir.​

Kayıp bir insanı bildirmek için 24 saat beklemeniz gerekmez.​

Parmak çıtlatmak sanılanın aksine eklem iltihabı veya kireçlenme yapmaz.​

Balıkların hafızası 3 saniye değildir, aylar öncesine ait olayları bile hatırlayabilirler.​

Bitki çaylarını içmek vücudunuzu toksinlerden arındırmaz ve detoks etkisi yaratmaz, bu işlemi karaciğer ve böbrekler kendiliğinden yaparlar​

Yarasalar kör değildir.​

Çin tuzu olarak bilinen MSG (Monosodyum Glutamat), normalde tükettiğimiz tuzdan daha zararlı değildir.​

Kurbağalara dokunmak cildinizde siğil çıkmasına neden olmaz. Siğiller insanlara özgü olan HPV isimli virüs yüzünden yayılır.​

Boğalar kırmızı rengini görünce sinirlenmezler.​

Dilimizde farklı tatları almak için ayrı bölgeler yoktur.​

Yuttuğunuz sakız yıllar boyunca midenize yapışıp kalmaz.​

Saçınızı sık sık kesmek uzamasına yardımcı olmaz.​

Yemek yedikten sonra denize girmekte herhangi bir sakınca yoktur​

Bir sene boyunca uyurken 7 tane örümcek yediğimiz doğru değildir​

Kelebeklerin ömrü bir gün değildir. Türlerine göre farklılık gösterse de yaşam süreleri 1 hafta ile 1 yıl arasında değişir.​

Tıraş olmak tüylerinizin kalınlaşmasına neden olmaz.​

Ve Beynimizin sadece %10'unu kullanmıyoruz!​

Periq23

Üyecik
Beyinle ilgili olarak bilmediğimiz çok şey var aslında hep kulaktan dolma bilgilerle yetiniyoruz. Barış Muslu, Sağlığına Format At adlı kitabında beynin iki bölümden oluştuğunu bu bölümlerin bilinç ve bilinç altı şeklinde olduğunu vurguluyor. Bana çok mantıklı geldi durum.

Yani bizim kontrolümüz dışında çalışan bir bilinç altı (bizi hasta edebilir, vücudumuza genetik olarak öğrendikleri talimatları bizim dışımızda verebilir) ve bizim kontrolümüzdeki bilinçten söz ediliyor.

Benim en çok dikkatimi çeken şey beynin bilinç bölümünün mizah anlayışına sahip olduğu, bilinçaltının ise mizah anlayışına sahip olmadığı her şeyi ciddiye aldığı durumdur. Örneğin bilinçaltı vücudunuza sıvı bile enjekte edilse bunun zararlı bir madde olduğu söylenirse bunu ciddiye alır ve sizi hasta edebilir...

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Şu insanların beynini %10'u kullandığıyla ilgili teori herkesin dilinde dolaşıyor. Tabi bir de Lucy filmini izleyenler başımıza bilim adamı kesiliyor artık yoruldum hiç yanlışlığını bile anlatmaya çalışmıyorum 😂