Doğru makyaj teknikleri

Papatya

V.I.P
V.I.P

Önemsiz gibi görünen, aslında hayat kurtaran o teknikler

Makyaj fırçasını doğru tutmak

Fondöteninizi fırça ile uygularken, fırçayı en ucundan tutun. Bu şekilde fırça kontrolünüz azabilir belki ama size daha doğal bir bitiş sağlayacak olan yumuşak dokunuşları yapabilirsiniz.

Öneri: Hafif kapatıcılık istiyorsanız bir pompa, orta kapatıcılık istiyorsanız iki pompa likit fondöten kullanın.

Pudrayı düzensiz uygulamamak

Toz pudra yüzünüzdeki parlamayı dengeleyip, ışığı yansıtarak kusurlarınızı gizlemek için harikadır. Ama bu, pudrayı yüzünüzün her bölgesine uygulayacağınız anlamına gelmemeli. Büyük bir fırçayı T bölgenizi pudralamak için kullanın. Daha ayrıntılı çalışmak istiyorsanız; bir karıştırma fırçasıyla gözaltlarınıza, burnunuzun kenarlarına ve cildinizde pürüzsüz göstermek istediğiniz her bölgeye pudrayı uygulayın.

Çok fazla kapatıcı kullanmamak

Kapatıcıdan beklentimiz en az ürünle en çok kapatıcılığı elde etmektir. Gözaltlarınızın burnunuza yakın noktalarına kapatıcıyı ince katmanlar halinde parmağınızla dairesel hareketler yaparak uygulayın. Ardından bir kapatıcı fırçasıyla iyice dağıtın.


Mükemmel kaşlara sahip olmak için

Sarışın ya da kumral olsanız da kaşlarınızı gri-kahve tonuyla ve koyu kahvenin soğuk tonlarıyla doldurun. Kaşınızın tamamını açık tonla doldurmak için açılı eyeliner fırçası kullanın. Ardından koyu renkle seyrek kısımları doldurun ve kavisinizi belirginleştirin. Kaş jeli ya da şeffaf maskarayla kaşlarınızı tarayın, bu şekilde renkleri düzgünce dağıtmış da olacaksınız. Bu, koyu ten renkleri için de geçerli. Koyu renkle tüm kaşı koyulturken, açık renklerle daha soft bir görünüm ekleyebilirsiniz.

Göz içine kalem çekmek için

Üst göz içine çizgi çekmek için gözkapağınızı garip şekiller sokmaya gerek yok. Alt kirpik dibine ve göz içine kalem uygulayın, ardından göz kırpın. Gözlerinizi sıkıca kapattığınızda gözlerinizdeki kalemin bir kısmı üste transfer olacaktır. Renge kesinlik katmak için tekrarlayın.

Allığı doğru uygulamak

Allık sizi daha canlı gösterebilir. Gülümseyin ve ortaya çıkan elmacık kemiklerinize allığı, ufak bir fırçayla yuvarlak hareketlerle uygulayın. Temiz ve daha büyük bir fırçayla karıştırın ve rengi yumuşatın. Ama dikkatli olun: Saç çizgisine kadar yayılmış ya da elmacık kemiklerinin altına uygulanmış allık sizi 80'lerden fırlamış gibi gösterebilir.

Eyelinerı düzgün sürmek için

Eyeliner çekmek makyaj söz konusu olduğunda en zor şeylerden biri. Daha kolay uygulama yapmak için elinizin pozisyonuna dikkat edin. Elleriniz kalemi sıkıca sardıysa ne yaptığınızı göremeyeceksiniz. Bunun yerine eyeliner'ı imza atacak gibi tutun.

Parmaklarınız elegan görünmeli bu yüzden parmaklarınızı bükmeden uzun ve gergin tutun. Ardından aynaya baktığınızda elinizin yüzünüzün yanında olduğundan ve yansımanızı engellemediğinden emin olun. İyi açılmış ve uzun bir kalem kullanın ve kirpik dibinden çizin. Kalemi hafifçe değdirmek yerine bastırın ve öyle çekin, bu şekilde daha iyi bir kontrol sağlarsınız.

Dudak kalemini doğru renkte seçebilmek için

Dudak kalemleri tüm makyaj sanatçılarının çantalarında önemli bir yer tutar ve sizinkinde de yer almalı. İhtiyaç duyacağınız üç tanesi:

Rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi.
Kenarları belirginleştirin ya da daha fazla kalıcılık için rujunuzu uygulamadan önce tüm dudağınızı doldurun.

Dudak renginize uygun bir dudak kalemi.
Daha dolgun dudaklar yaratmak için bu renk bir dudak kalemini dudak çizginizin biraz dışından kullanın.

Nude rujunuzdan bir ton koyu bir dudak kalemi. Nude rujlarınız ten renginizle aynı olabilir ve bu dudaklarınızın görünmez olmasına sebep olabilir. Ruj uygulamadan önce dudak kalemi kullanmak daha belirgin bir görünüm yaratırken, rujdan sonra dudak kalemi uygulamak daha yumuşak bir görünüm yaratır.


Alıntıdır.

 

~KaÇaK CaDı~

YOĞURDA SÜTÜ BOZUK DEDİM GİTTİ AYRAN OLDU..
Özel üye
makyaj konusunda fazlaca eksiğim var bazen yapmayı bile istemiyorum yaptığım zaman aman amannn yapmadığım zaman aman ne doğalll eksikleri de tamamlarsam boya küpüne girerim artık
 
Top