Dış Güzellik - İç Güzellik

Dış Güzellik mi? İç Güzellik mi?

• Toplam katılan
    17

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Cevabı bende net olan bu konuyu uzaktan uzağa sevdiğim birinin tavsiyesi üzerine irdeleme gereği duydum.
(Aslında ''o'' önerdi, kendime pay biçiyorum..)
Bir iç güzellik tutkusu almış başını gidiyor.
Nedir bu iç güzellik?
İnsanı insan yapan değerlerdir.
Fakat tek başına bir anlam ifade etmediği gibi, çok sonradan önem kazanan bir özelliktir.
Belki bu durum günümüz şartlarında bu şekilde sorgulanıyor.
Aslında bazen çevremizdekileri etkilemek için kullanılan ahlaki duyguları,saflığı,duruluğu ön plana çıkarmak için söylenmesi gereken ufacık tefecik yalanların başında gelmektedir.
Maksat laf olsun!
Yada maksat karşısındakinin iç çamaşır rengini,dokusunu merak etmediğini vurgulamasıdır.
Bana göre asıl olan iç güzellik iç çamaşırın güzelliğidir.
Gelelim görselliğe;
Konuyla ilgili saçma sapan düşüncelere girmeden önce internette farklı platformdaki görüşlere de bir göz atalım dedim, etmez olaydım.Hepsinde aynı yorumlar;
''Güzellik görecelidir, Dış görünüşe önem vermek akılsızlıktır.''
Bi's git.. (dedim tabiki)
Dış güzellik dediğimiz şey fiziki özelliklerdir. Göz temasında bulunduğumuzda dikkat ettiğimiz en temel özelliktir.
Her ne kadar inkar eden büyük bir kesim bulunsa da bu böyledir.
Kim istemez Game Of Thrones'in Khal Drogo'su (Jason Momoa) ile sevişmek? (Şimdi sevişmek ağır gelebilir bazılarına)
Yada şöyle söyleyeyim;
Sokakta yürürken bile çevremizdeki insanları güzellik/çirkinlik konusunda tasvir etmiyor muyuz?
Kim çıkıpta dış görünüşünü beğenmediği insanın içini merak eder?
(Durum çıkar ilişkilerinde geçerliliğini kaybeder)
Bana göre iç güzellik soyunduktan sonraki çıplaklıktır. İçinin güzelliğine çıplakken karar veririm.
Dış güzellik ise vucut kasları,kaşı,gözü,boyu'dur.
Konuyla ilgili düşüncelerimi çekinmeden dile getirdim sanırım, zor oldu ama yaptım bunu!
Anketle ilgili düşüncelerini yazılı ifade ederseniz sevinirim.

Kız arkadaşımın sözleri geldi aklıma: "Hayaller İstanbul beyefendisi, hayatlar Angara bebesi"😇