Dış Güzellik - İç Güzellik

Dış Güzellik mi? İç Güzellik mi?

• Toplam katılan
    17

Düş

Özel Üye
Özel üye
Cevabı bende net olan bu konuyu uzaktan uzağa sevdiğim birinin tavsiyesi üzerine irdeleme gereği duydum.
(Aslında ''o'' önerdi, kendime pay biçiyorum..)

Bir iç güzellik tutkusu almış başını gidiyor.
Nedir bu iç güzellik?

İnsanı insan yapan değerlerdir.
Fakat tek başına bir anlam ifade etmediği gibi, çok sonradan önem kazanan bir özelliktir.
Belki bu durum günümüz şartlarında bu şekilde sorgulanıyor.
Aslında bazen çevremizdekileri etkilemek için kullanılan ahlaki duyguları,saflığı,duruluğu ön plana çıkarmak için söylenmesi gereken ufacık tefecik yalanların başında gelmektedir.
Maksat laf olsun!

Yada maksat karşısındakinin iç çamaşır rengini,dokusunu merak etmediğini vurgulamasıdır.
Bana göre asıl olan iç güzellik iç çamaşırın güzelliğidir.
Gelelim görselliğe;

Konuyla ilgili saçma sapan düşüncelere girmeden önce internette farklı platformdaki görüşlere de bir göz atalım dedim, etmez olaydım.Hepsinde aynı yorumlar;
''Güzellik görecelidir, Dış görünüşe önem vermek akılsızlıktır.''
Bi's git.. (dedim tabiki)
Dış güzellik dediğimiz şey fiziki özelliklerdir. Göz temasında bulunduğumuzda dikkat ettiğimiz en temel özelliktir.
Her ne kadar inkar eden büyük bir kesim bulunsa da bu böyledir.
Kim istemez Game Of Thrones'in Khal Drogo'su (Jason Momoa) ile sevişmek? (Şimdi sevişmek ağır gelebilir bazılarına)

Yada şöyle söyleyeyim;
Sokakta yürürken bile çevremizdeki insanları güzellik/çirkinlik konusunda tasvir etmiyor muyuz?
Kim çıkıpta dış görünüşünü beğenmediği insanın içini merak eder?
(Durum çıkar ilişkilerinde geçerliliğini kaybeder)

Bana göre iç güzellik soyunduktan sonraki çıplaklıktır. İçinin güzelliğine çıplakken karar veririm.
Dış güzellik ise vucut kasları,kaşı,gözü,boyu'dur.

Konuyla ilgili düşüncelerimi çekinmeden dile getirdim sanırım, zor oldu ama yaptım bunu!

Anketle ilgili düşüncelerini yazılı ifade ederseniz sevinirim.

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
eğlenceli bir anket olmuş ama Khal Drogo olmamış onu Castle dizisinin Kate Beckett ile değiştiriyorum :D

Benim için öncelikle dış güzellik önce gözüm görür gözüm beğenir..İç güzellikse insanın kriterlerine göre değişir başkasına hoş gelmeyen bir davranış yada huy bana çok çekici gelebilir..iç güzellikte dış güzellikte göreceli :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
İç güzellik diyorum ama konudaki tabirle (soyunduktan sonrası) değil, ki böyle bişeyin düşüncesi bile bana göre hoş değil.
Yüreğime değendir önem arz eden..
Dış güzelliğiyle kimse etkileyemez beni, baktığında bir sürü aa ne yakışıklı diyebileceğin bir sürü insan var.. Ama sadece var.. Her yakışıklıya güzele aşık olunsaydı..
Yüreğimin sesini dinlerim..
Bana göre iç güzellik; yüreğinin güzel olmasıdır ve soyut güzelliktir
Dış güzellik ise, Fiziki güzelliğidir görünürdeki güzelliğidir, somuttur.. Bu fiziki güzelliğe soyunduktan sonra ve soyunmadan önceside dahildir ki, hiçbiri alakadar etmez beni..
Yüreğine değen kimse odur güzel olan.. Gerisi hikaye...

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
içi de dışı da güzel olsun,ikisi bir arada...:)
bir insanla bir arada yaşayana kadar içi güzel mi bilemezsiniz,hem çirkin,hem huysuz birini göze alma şansımız olmadığından dışı önemlidir,iç güzellik tanıdıkça ortaya çıkar:)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
pek fazla yorum almamış konu ama benim için yetti :) kabul ediyorum düş sen benden daha iyi gözlemcisin konu tahmin ettiğim tepkileri almadı iyiki iddaya bindirmemişim :D

Düş

Özel Üye
Özel üye
Aslında bayağı ters bir uslup kullanmıştım, senin söylediğin gibi bir tepki almak için. Fakat dikkat çekmedi :)

Düş

Özel Üye
Özel üye

73562

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Dış güzellik... Yani Recep İvedik filminde ki gigi Ruh güzelliği önemli ama ne var ki ruhlar aleminde yaşamıyoruz :P