Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

cemree

=)=)
V.I.P
Hospitadent Dental Group’tan Dt. Selçuk Özbölük ağrıyı hafifletmede uygulanabilecek doğal çözümleri şu şekilde sıraladı:


İLK OLARAK DİŞ FIRÇALAMAYI DENEYİN. FIRÇALAMA ÇÜRÜĞE SIKIŞMIŞ VE AĞRIYA NEDEN OLAN BESİNLERİ UZAKLAŞTIRMAYA YARDIMCI OLUR. DİŞLERİN DİŞİPİ İLE TEMİZLENMESİ VE FIRÇALAMA AĞRININ AZALMASINA NEDEN OLUR.

SİRKELİ SU VE TUZLU SU GARGARASI DİŞ AĞRILARINI KISMEN UYUŞTURUR. DİŞİ BAKTERİLERDEN TEMİZLER ŞİŞLİKLERİ AZALTIR. DİŞETİ VE AÇIK DİŞ ÇÜRÜKLERİNE DEZENFEKTAN ETKİSİ VARDIR.

AĞRI KESİCİ VE ANTİBİYOTİK KULLANIN. AĞRIYAN DİŞ ISIRDIĞINDA DAHA FAZLA AĞRIYA NEDEN OLURSA BU İLTAHAPLANMANIN GÖSTERGESİDİR VE ANTİBİYOTİK TEDAVİSİNE BAŞLANMALIDIR.
 

cemree

=)=)
V.I.P
KARANFİL YAĞI VEYA KURU KARANFİL YÜZYILLARDIR ENFEKSİYONU TEDAVİ ETMEDE KULLANILIR. DİŞ AĞRISINA İYİ GELEN KARANFİL YAĞI ANESTEZİK VE ANTİSEPTİK ÖZELLİKLERE SAHİPTİR. EUGENOL DENİLEN GÜÇLÜ BİR MADDE İÇERİR. BAKTERİ ÖLDÜRMEYE YARAYAN BU MADDE DİŞ MACUNLARINDA DA VARDIR. KURU KARANFİL AĞRIYAN BÖLGEYE KONUP BEKLETİLİRSE O BÖLGEYİ UYUŞTURARAK AĞRI HİSSİNİ AZALTIR. AYRICA ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI ÇÜRÜK DİŞİN ÇEVRESİNDEKİ ZARARLI BAKTERİLERE ETKİ EDER.

BUZ UYGULAMASI; AĞRIYAN DİŞ BÖLGESİNE SOĞUK KOMPRES UYGULAMASI GEÇİCİ OLARAK AĞRIYI HAFİFLETİR.

SARIMSAK ÇÜRÜK DİŞ ÜZERİNDE BEKLETİLEREK AĞRIYA NEDEN OLAN BAKTERİLERİ YOK EDER.
 

cemree

=)=)
V.I.P
ÇÖREK OTU UYUŞTURMA ÖZELLİĞİ YOKTUR ANCAK DÜZENLİ KULLANILDIĞINDA AĞRIYA NEDEN OLAN ETKENLERİN ORTADAN KALKMASINI SAĞLAR. VÜCUDUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR.


ZERDEÇAL; ANTİBAKTERİYEL VE ANTİSEPTİK ÖZELLİKLERİ SAYESİNDE AĞRI GİDERME GÜCÜNE SAHİPTİR. SU İLE KARIŞTIRILIP HAMUR HALİNE GETİRİLİR VE AĞRIYAN DİŞİN ÜZERİNE UYGULANIR.


BUĞDAY ÇİMİ SUYU; DİŞ ETLERİ VE DİŞLERDEKİ ENFEKSİYONLARDAN KORUYAN DOĞAL BİR ANTİBİYOTİKTİR. AĞIZDA BAKTERİLERİN ARTMASINI ENGELLER VE DİŞ AĞRISINI AZALTIR.


KARABİBER; GÜÇLÜ BİR ANTİBAKTERİYEL VE ANTİENFLAMATUAR ÖZELLİKLERİ OLAN DOĞAL BİR ANTİBİYOTİKTİR. DİŞ AĞRISININ AZALMASINDA ETKİLİDİR.
 
Top