Derin Anlamlı Sözler

Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun dedi, öleceğini bile bile yaşadığını unutmuştu o an. Bozmadım. Özdemir Asaf

Kadın derin. Ama adam yüzme bilmiyor. La Edri

Baktım çözülecek gibi değildi, bir düğüm de ben attım. Elif Şafak

Derin bir insanın ben. Herkes anlayamaz.

Siz kendinize inanın, başkaları da size inanacaktır. Montaigne

Keşke doğmadan önce senaryoyu bir okusaydık.

Samimiyetin dili yoktur, gözlerden anlaşılır. Mustafa Kemal Atatürk

Hafif acılar konuşabilir ama derin acılar dilsizdir.

Övgü; iyi adamı daha iyi, kötü adamı daha kötü yapar. Thomas Fuller

Derin yaralar alan insanın canını sıyrıklar acıtamaz.

İnsanların ilk öğrenmesi gereken dil, tatlı dildir. Barış Manço

Zincir, en zayıf halkası kadar güçlüdür. Çin Atasözü

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. Montaigne

Yanlışı ya dille, ya da elle düzeltiniz. Hz. Muhammed

Ben ağlarken yanımda yoksan, ben gülerken gölge yapma.

Temiz bir kalp, zehirli dillerin bozduğunu düzeltir.

İnsan yıllarını nerede geçireceğini değil, nasıl geçireceğini düşünmelidir.

İnsanı kendisi kadar kimse kandıramaz. Fulke Greville

Mucize, enerjinizi korkularınıza değil rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar.

Hani yarınlar güzel olacaktı, bak bugün oldu ama hala bir değişiklik yok.

Hayat Tanrı’nın armağanıdır. Fakat iyi yaşam, senin düşüncenin armağanıdır. Seneca

Sesi değil sözü yükselt; çiçekleri büyüten gök gürültüleri değil yağmurlardır.

Kolay kazanılan zaferler ucuzdur. Kazanmaya değer olanlar ise zorlu bir savaşın sonunda gelir.

Müthiş bir adanmışlık yoksa muhteşem bir başarı yoktur. Anthony Robbins

Zayıf, daima adalet ve eşitlik ister, halbuki bunlar kuvvetlinin umurunda bile değildir. Aristoteles

Kibir bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. H. Bayram Veli

Unutmak istersin ilk aşkı kalbine gömersin, unuttum dersin ama gördüğün zaman şaşkına dönersin.

Öğrenmek akıntıya karşı yüzmek gibidir. İlerleyemediğiniz takdirde gerilersiniz.

Baba baktığın gözlerinle bir başka yabancıya bakma, beni sevdiğin kalbinle başka bir kalbe aşık olma.

Kendini herkese uydurmak için yontmaya koyulanlar, sonunda yontula yontula tükenip giderler.

Ömrümüzün yarısı hayalimizdeki sevgiliyi aramakla, diğer yarısı ise keşke bulmasaydım demekle geçiyor.

Öyle çıkarsız, öyle içtendi ki yüreğimin en derinindeki yerin; çıkarı yok, çıkası yok, çıkarasım yok.

Şöyle geçmişe dönüp baktım da, daha harf olmayı bile becerememiş insanları, cümle sanıp, ne kadar da anlamlar yüklemişim.

Yaşamak öyle gariptir ki; yediği tabağa pisleyen de var, yiyecek olduğu tabağa yemek koyamayan da var.

Bir erkeğin kolay ağladığı görülmemiştir. Fakat bir erkek bir kadın için ağlarsa, o erkek o kadını unutamaz ve bir daha aşık olamaz.

Vazgeçtiğin değil, yeniden doğduğundur kara sevdan. Onun için yaşamak inadıyla olduğundur kara sevdan.

Sana karşı kalbimde derin sözler saklarım, senin bana bir bakışın için bu dünyayı yakarım, yeter ki gel de yalın ayak yola çıkarım.

Ben güldüğüm zaman yanımdaysan ama ben ağlarken yanımda yoksan, yolun açık olsun hayırlı yolculuklar.

Sizi tatlı kılacak kadar yeterli mutluluğunuz olsun, güçlü kılacak kadar acı deneyiminiz, insan kılacak kadar üzüntünüz ve sizi mutlu kılmaya yetecek kadar umudunuz olsun.

Herkes kavuşmak için sever ama ben yaşatmak için sevdim. Kalbim tek bir sevdanın nefesi, içimin yangının yepyeni bir sevdanın masalı var.

Kadın dediğin; bir bakmışsın kardeşini koruyan bir melek, bir bakmışsın kalbinde ölene kadar bir erkeği taşıyan sevgili, bir bakmışsın karnında dokuz ay yavrusunu taşıyan bir anne.

Uğrunda ölecek kadar seversin kafayı yakarsın, çok seversin yanarsın, az seversin gittiğinde yanarsın, yani aşk yolunda ilk adımını attıysan her şartta yanarsın.

Ne zordur yaşamak, ne zordur sevipte sevilmemek, sen seversin senin sevdiğine gözünün önünde başkası sarılır. Sen benimsin dersin ama senin olan sadece sende kalan hayallerdir.

İyi bir insan olduğunuz için dünyanın size adil davranmasını beklemek, vejetaryen olduğunuz için boğanın size saldırmamasını beklemek gibidir. Mc. M. Zeylanowski

Zirvelerde kartallarda bulunur yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğundan çok, pekguzelsozler.com nereden ve nasıl geldiğinizdir. Cenap Şahabettin

Seni seviyorum demekle dememek arasında çok fark vardır. Sürekli seni seviyorum diyen ezberden söylüyordur. Seni seviyorum demeyen ise sevgisini davranışla gösterendir.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Nereye baktığınız o kadar önemli değil,
Oraya nasıl baktığınız önemlidir.
Çünkü hayat, niyete göre şekillenir,
Herkes hayata kendi yürek penceresinden bakar ve baktığı yerde olanı değil, sadece görmek istediğini görür.