• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Değersizlik Duygusunu Temizleme

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Değersizlik Duygusunu Temizleme

Bilinçaltında en fazla görülen sorunlardan bir tanesi de değersizlik duygusudur. Bu duygu, bütün hayatı çok olumsuz olarak etkiler. Özellikle 0-5 yaş arasında herhangi bir nedenle ‘ben değersizim’ inancı kişinin bilinçaltına kayıt olmuşsa, bu inanç zaman içinde, ‘benzer enerjiler birbirini çeker’ kuralıyla daha da büyümüş ve gelişmiş olabilir. Eğer bilinçaltınızda değersizlik duygusu varsa, bu duyguyu mutlaka temizlemeniz gereklidir. Bunun için neler yapabileceğiniz bu yazıda açıklayıcı olarak verilmiştir.

Değersizlik duygunuz varsa;

1- Yaptığınız işlerin değeri olmadığına inanırsınız. Bu da başkalarının, yaptığınız işlere değer vermemesi sonucunu doğurur.

2- Çevrenizdeki insanların size değer vermediğini düşünürsünüz. Birçok kişi değer vermediğini size gösterecek ya da hissettirecektir. Kendi inançlarınıza uygun insanları hayatınıza çektiğiniz için bu çok sıklıkla görülen bir durumdur.

3- Hak ettiğinizi almakta zorlanırsınız. Kendinize yeterince değer vermediğiniz için değerli bir şeyi hayatınıza kabul etmeniz kolay olmayacaktır.

4- Almak ve vermek konusunda sorunlarınız olabilir. Özellikle almayı başaramayabilirsiniz, size verilen şeyleri bile değersizlik duygunuz yüzünden kabul etmekte zorlanırsınız.

5- İyi ve güzel şeyleri hak etmeme duygusu ile değersizlik duygusu, çoğu zaman aynı anda bulunur ve birbirini besler. Değersizlik duygusu bu anlamda tüm hayatınızı olumsuz etkiler.

6- Bu duygu, iş hayatınızda, özel hayatınızda ve ilişkilerinizde istediğiniz kadar verimli olmanızı da ciddi olarak etkileyecektir.

Değersizlik duygusunu nasıl temizleyeceksiniz?

Öncelikle kişisel deneyimlerime dayanarak, bu duygunun oldukça zorlayıcı olduğunu söyleyebilirim. Benim en temel sorunum değersizlik duygusuydu ve uzun bir zaman bu sorunla uğraşmıştım. Temizlediğimi sandığım zamanlarda bile defalarca karşıma çıkarak tekrar tekrar bu sorunla uğraşmama neden olmuştu. Bu nedenle değersizlik duygusuna sahip olduğunuza inanıyorsanız, sabırlı bir şekilde çalışmanız gereklidir. Bunun için yapabileceklerinizi aşağıda verdim ama azimli bir şekilde çalışmak, sizin yapmanız gereken bir şeydir.

1- Afirmasyon

‘Refah İçinde Bir Yaşam Sürdürme Rehberi’ isimli kitabımda, 21 günlük afirmasyonun nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatmıştım. Kitapta anlattığım şekilde 21 gün aşağıdaki afirmasyonla çalışmanızı öneririm. 21 kuralına tam olarak uymanız önemlidir. Değersizlik duygusu 21 günde temizlenmeyebilir; eğer hala devam ettiğini düşünüyorsanız bir süre ara verip tekrar başlayın. Temizlik süreci kişiden kişiye değişir. Bu nedenle, bu sorundan kurtulduğunuza emin olana kadar tekrar 21 gün çalışmaları yapmak faydalıdır.

Afirmasyon: “Ben çok değerliyim, kendi değerimi biliyorum ve kabul ediyorum.”

2- Niyet

Değersizlik duygusu için aşağıdaki niyeti kullanabilirsiniz:

”Kendi değerimi görmeyi ve kendime gerçekten değer vermeyi seçiyorum. Başka insanlara hak ettikleri değeri vermeyi kabul ediyorum. Gerçekten değerli olduğumu biliyorum ve bunun her zaman farkında olmaya, kendi değerimden emin olmaya tüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetim şimdi gerçekleşmeye başladı; bunun için teşekkür ediyorum.”

3- Enerji çalışmaları

Değer duygusu, solar pleksus chakra ile ilgilidir. Eğer Reiki ya da başka bir şifa enerjisi sistemi ile çalışıyorsanız, bu chakraya daha fazla Reiki verin. Solar pleksus chakrasına Reiki verirken, içinizden sürekli “ben değerliyim” diye tekrar etmenizin çok faydası olacaktır.

4- Doğal taş kullanma

Değerlilik duygusu için pirit taşı mükemmeldir, bu taşı alarak temizleyebilir ve üzerinizde taşıyabilirsiniz. Pirit taşını programlamaya gerek yoktur, zaten doğasında değer duygusu veren bir özellik vardır. Eğer pirit taşı bulamıyorsanız, bu durumda erkek bir kuvars edinin ve kuvarsınızı önce temizleyin. Taşları temizlemekle ilgili bilgiler ‘Refah İçinde Bir Yaşam Sürdürme’ isimli kitabımda olduğu için bir daha yazmıyorum. Daha sonra taşınızı kitapta anlatıldığı şekilde programlayın. Programlama için şu cümleleri kullanabilirsiniz:

”Evrenin tüm sevgi, şifa ve pozitif enerjilerinin sana dolmasını ve sende olan enerjiyi bundan sonra benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliği için kullanmanı istiyorum. Bana kendimi değerli hissettirecek ve kendi değerimi görmemi sağlayacak şekilde çalışmanı, bana bunun için gerekli enerjileri vermeni istiyorum. Teşekkür ederim.”

Taşınızı haftada bir kere temizleyin ve her temizlediğinizde yeniden programlayın.

5- İnanç değiştirme çalışması

Yine kitapta anlatıldığı şekilde ‘Ben çok değerliyim’ kalıbını kullanarak, inanç değiştirme çalışması yapabilirsiniz. Bu çalışmayı da en az 21 gün devam ettirin. Yukarıdaki çalışmalardan 1.maddeyi mutlaka yapmanız gereklidir. Diğerlerini de yaparsanız çok daha iyi olacaktır. Önerim; hepsi ile aynı anda çalışmanızdır.

Berna Özcan Demir