Çünkü Ben Güçlü Bir Kadınım..

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P

Saf olabilirim,
Ama salak biri değilim.
Buna istinaden kötü biri de değilim.
Ve evet bunu açık yüreklilikle de dile getirebilirim.
Çünkü karşımdaki insana yaklaşımlarımda yoktu hiç art niyetim...
Ne tuzak kurdum önüne birinin,
Ne de arkasından oyun çevirdim.
Kimseye düşmanlık beslemedim,
Bana düşmanlık besleyenleri de Allah'a
havale ettim.
Asla kimseyi bile bile incitmedim,
İstemeden incitecek gibi olsam kendimi geri çektim.
Beni incitenler mi?
Onları çoktan affettim...
Evet, benimde vardı içimde şeytan ve meleklerim...
Ama ben meleklerimin öğütlerini dinlemeye gayret ettim.
Hiçbir zaman sevdiğim kadar sevilmedim.
Yine de sevmekten vazgeçmedim...
Yeri geldi canımı acıtanları bile sevdim,
Hatta onlar için dua bile ettim.
Canım yanarken,
İçim kan ağlarken bile hep gülümsedim.
Ve bundan daha öteye gitmedi samimiyetsizliğim...
Çoğu kez suistimal edildi iyi niyetim,
Ama iyi niyetimden de vazgeçmedim.
Çünkü ben bir pire için yorgan yakabilen
bir tip değilim.
Maddi olan hiçbir şeye tamah etmedim,
Belkide bu yüzdendi manevi yönden, yoksun insanlarla imtihan edilişim.
Hiç kimseyi kendime oyuncak etmedim,
Samimiyetle geleni geri çevirmedim.
Yeri geldi çok ezildim...
Ama daha hiç kimseyi ezip geçmedim.
Bunlardan pişman mıyım peki?
Tabiki de hayır, asla değilim...
Çünkü bu benim!
2+2=4 ederim
Eğer 3 görüyorsan beni,
Bu senin eksikliğin...
Yok eğer 5 görüyorsan,
O da senin mübalağayı sevişin...

İşte tamda böyle...😊

Alıntıdır.

Güçlü Kadınlara Gelsin...💙

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
BEN KADINIM…
BEN KADINIM

Gururun olurum bazen. Hiç ummadığın zamanda zekamla şaşırtır, yine beklemediğin bir anda aptalı oynayarak hayretler içerisinde bırakırım seni. Farklı özelliklerimle yaşamına renk katarım. Biraz gizemli, biraz tutkulu. Bazen de isteyerek aptal..!
BEN KADINIM…
Çok güçlüyüm. Dört bir tarafım demirden kale gibi. Hiçbir düşmanın girmeye cesaret edemeyeceği kadar güçlü. Ama bir o kadar da kırılgan ve narin. Hiç beklemediğin bir anda kırılıveren, bir yüreğe sahibim. Bu anlarda beklerim sevgi sözcüklerini. Korkma şımarmam. Sevgini duymak isterim senin ağzından. Ne kadar inansam da beni sevdiğine her zaman o iki kelimeyi duymak, beni BEN yapar. Çok zor değil ki bunu söylemek; "SENİ SEVİYORUM" diyebilmek. Ama öylesine değil, laf olsun diye değil, içten gelerek..!
BEN KADINIM…
Beni ben yapan özelliklerin başında gelir "SEVGİ". Çok şey beklemem senden. Bilirim gün boyu yoğunluğunu; iş gücünü, çalışmandaki güçlükleri. Suskun ve sabırla beklerim. Özgür kalmak istediğin zamanlar olduğunun da farkındayım. Orada başlar belki kıskançlık duygularım. Ama her seven kadın gibi ben de kıskanırım . Biraz hoşgörü ve dürüstlük beni sana çeker. Biter kıskançlık krizlerim. Beni anlamaya çaba gösterdiğin anda yüreğim affeder her hatayı..!
BEN KADINIM…
Sana senin canından can verebilir, o canlara gözümün bebeği gibi bakarım. Tıpkı ve hâlâ sana baktığım gibi..!
BEN KADINIM…
Sevgimin ve gücümün farkına vardığın vakit, yere göğe sığmaz umutlarım. Hiç düşünmeden, bir tek sözünle dünyanın diğer ucuna giderim. Seninle bir olduktan sonra her yer aynıdır benim için..!
BEN KADINIM…
Çelik gibi SAĞLAM, bir o kadar da NAİF. İçime KARLAR yağar bazen, üşür YÜREĞİM, incinirim ufacık bir SÖZDEN. Sevgini HİSSETMEK ısıtır beni, yakar BEDENİMİ kulağıma fısıldadığın o iki kelime..!

Son düzenleme:

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Yüreğimde acı çekecek yer kalmadı
Bir gün çıkıp gelecek sandılar sevdiklerini. O gün hiç gelmedi. Bazılarının kemikleri çukurlarda bulundu. Birçoğu hâlâ kayıp. Aileleri ise dönecekler umuduyla çocuklarını beklemekte

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir Kadın Uyumuyorsa!!!
Yarım kalmış hikayesi,
Kırılmış hevesi,
Dudağında yarım kalmış bir gülümsemesi vardır…

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Ben bir kadınım!

Ben evli bir kadınım!
Akşam saati
Ekmek almaya gidiyorum
Ne süslendim
Ne de güzel giyindim
Ama fark etmiyor
Bu yanımda duran yedinci araba.
Diyor ki,
Koca var ya da yok fark etmez
Gel benimle takıl
Sana ne istersen alacağım.
Duymamazlıktan geliyorum
Saat şimdi yedi
Fırına geliyorum
Fırıncı hamur açıyor
Bir yandanda bana göz kırpıyor
Ekmek verirken elimi tutuyor
Hızla elimi çekiyorum
Şimdi yolun karşısına geçtim
İşte bir araba daha yanımda durdu
Camdan başını çıkaran arabanın sürücüsü
Bir gecelik fiyatın kaç lira?diye soruyor
Utancımdan ter içinde kaldım
Konuşamıyorum
Ben bir kadınım
Ne din ne de hukuk bizi koruyor
Her gün onlarca kadın öldürülüyor
Bu duruma dur diyecek kimse yok
Erkek dört kez evlenebilir diyen din
Kadını bir tel saçı göründü diye,
Cehenneme gideceksin diyor
Erkek boşanırsa haklı
Kadın boşanırsa normal değil
Çünkü dul kadına iyi gözle bakmazlar
İki iş yapıyorum
Kocam işten gelip dinleniyor
Ben işten gelip evde de çalışıyorum
Huzur içinde uyumak benimde hakkım
Ben bir kadınım...
Erkeklerin kadına bakma hakkı var
Ama kadın eğer kazarada olsa
Bir adama baksa kötü kadın oluyor
Evet...
Erkeklerin tek düşüncesi kadının her yerde kendilerinden geride kalması.
Ama kendisini erkek sanan bazı zavallılar kendilerinide bir kadının doğurduğunu,
Ve kadın geride kalırsa erkeği kimin yetiştireceğini, kadını geride kalan bir ülkenin asla gelişemeyeceğini düşünemiyorlar...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Herkesin
Bir umudu vardır
Bir savaşı bir kaybedişi bir acısı
Bir yalnızlığı bir hüznü
Çünkü herkesin bir gideni vardır
dibi delik dünyadaa...!!!!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

BEN KADINIM…​

Gururun olurum bazen. Hiç ummadığın zamanda zekamla şaşırtır, yine beklemediğin bir anda aptalı oynayarak hayretler içerisinde bırakırım seni. Farklı özelliklerimle yaşamına renk katarım. Biraz gizemli, biraz tutkulu. Bazen de isteyerek aptal..!

BEN KADINIM…​

Çok güçlüyüm. Dört bir tarafım demirden kale gibi. Hiçbir düşmanın girmeye cesaret edemeyeceği kadar güçlü. Ama bir o kadar da kırılgan ve narin. Hiç beklemediğin bir anda kırılıveren, bir yüreğe sahibim. Bu anlarda beklerim sevgi sözcüklerini. Korkma şımarmam. Sevgini duymak isterim senin ağzından. Ne kadar inansam da beni sevdiğine her zaman o iki kelimeyi duymak, beni BEN yapar. Çok zor değil ki bunu söylemek; "SENİ SEVİYORUM" diyebilmek. Ama öylesine değil, laf olsun diye değil, içten gelerek..!​

BEN KADINIM…​

Beni ben yapan özelliklerin başında gelir "SEVGİ". Çok şey beklemem senden. Bilirim gün boyu yoğunluğunu; iş gücünü, çalışmandaki güçlükleri. Suskun ve sabırla beklerim. Özgür kalmak istediğin zamanlar olduğunun da farkındayım. Orada başlar belki kıskançlık duygularım. Ama her seven kadın gibi ben de kıskanırım . Biraz hoşgörü ve dürüstlük beni sana çeker. Biter kıskançlık krizlerim. Beni anlamaya çaba gösterdiğin anda yüreğim affeder her hatayı..!

BEN KADINIM…​

Sana senin canından can verebilir, o canlara gözümün bebeği gibi bakarım. Tıpkı ve hâlâ sana baktığım gibi..!

BEN KADINIM…​

Sevgimin ve gücümün farkına vardığın vakit, yere göğe sığmaz umutlarım. Hiç düşünmeden, bir tek sözünle dünyanın diğer ucuna giderim. Seninle bir olduktan sonra her yer aynıdır benim için..!

BEN KADINIM…​

Çelik gibi SAĞLAM, bir o kadar da NAİF. İçime KARLAR yağar bazen, üşür YÜREĞİM, incinirim ufacık bir SÖZDEN. Sevgini HİSSETMEK ısıtır beni, yakar BEDENİMİ kulağıma fısıldadığın o iki kelime..!​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Biraz delisi iyidir kadının...
Mesela ellerinden uçurtma yapmasını bileni.
Deniz gibi parlayanı..
Anason gibi kokanı.
Tabii birde seni katıla katıla güldüreni.
Diyeceğim o ki, şımarmak en çok onunla yaşanmalı.
Ve o deli kadın, sen hayatını yaşarken hep aklının bir köşesinde olmalı

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Seni güçlü bir kadın olarak gördüklerinde hiçbir şeye ve kimseye ihtiyacın olmadığını, her şeye katlanabileceğini ve her şeyin üstesinden geleceğini düşünürler. Dinlenmemeye, denetlenmemeye ya da şımartılmamaya aldırmadığınız.
Seni güçlü bir kadın olarak gördüklerinde, sadece haçlarını taşımalarına yardım etmek için seni ararlar. Seninle konuşuyorlar ve duyulmana gerek olmadığını düşünüyorlar.
Güçlü bir kadına yorgun mu, acı mı, düştük mü, endişeli mi, korkmuş mu sorulmaz. En önemlisi hep orada olması sis içinde bir deniz feneri veya denizin ortasında bir kaya.
Güçlü kadın affedilmez. Kontrolünü kaybettiğinde zayıflaşır. Kontrolünü kaybettiğinde histerik oluyor.
Güçlü kadın bir dakika kaybolduğunda hemen fark edilir ama o varken varlığı ortaktır.
Ama her gün böyle bir kadın olmak için gereken güç kimse için alakasız.
Hayatınızdaki güçlü kadınları onurlandırın, tanıyın, saygı duyun ve teşekkür edin, çünkü onların da şımartılmaya, sevilmeye ve dinlenebilecekmiş gibi hissetmeye ihtiyaçları var.