Cüneyt Arkın

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Cüneyt Arkın'a sorarlar, "günümüzün kahramanı kimdir" diye. "Bu devir" der Cüneyt Arkın, "Malkoçoğlu'nun, Battal Gazi'nin yetenekleriyle kahramanlık yapabilecekleri bir devir değil. Bu devirde benim gözümde Malkoçoğlu, akşam evine iki ekmek götürebilmek için günde 12 saat çalışan insandır"

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Cüneyt Arkın, 1972'de Yılmaz Güney'e siyasi nedenlerle verilmeyen "Altın Koza" ödülünü, kendisine teklif edildiğinde red ederek şunları söylemişti :
“ O ödül Yılmaz'ın hakkıydı. Şimdi Yılmaz bunu bilirken, aklı başında herkes bunu bilirken, o ödül bana yakışır mıydı? Yakışmazdı. Ben bütün filmlerimde kahramanları canlandırdım. Haksızlığa karşı geldim. Kendime hep şunu sordum. Hayatta da böyle miyim? Filmlerde kahraman olmak, adil olmak, kötünün karşısında olmak çok kolay ama hayatta olabiliyor musun? Ben hep o hesabı yapmışımdır.
O ödül, resmen Yılmaz'ın hakkıydı. Yılmaz Güney çok önemli bir insandı. Çok önemli bir sinema adamıydı.
Hak ettiği itibarı ona halk iade etti. Türkiye'de halk, sanatçıya gerçek değerini her zaman vermiştir."
Güle güle KARA MURAT
Güle güle BATTALGAZİ
Güle güle MALKOÇOĞLU
Güle güle KÖROĞLU
Güle güle Dr. Fahrettin CÜREKLİBATIR
Güle güle Cüneyt ARKIN
Teşekkürler güzel insan....

Son düzenleme: