ÇTL > TL - Nasıl Değerlendirelim?

ÇTL > TL birikimlerinin şu şekilde değerlendirilmesini istiyorum.

• Kişisel olarak değerlendirmek istiyorum.

Oy: 2 16.7%
  • STK bağışı yapılsın.

Oy: 4 33.3%
  • Spor kulübüne forma yapılsın.

Oy: 2 16.7%
  • Logolu kupa yapılsın.

Oy: 0 0.0%
  • Forumda katılımcı ve ihtiyacı olanlara gönderilsin.

Oy: 4 33.3%
  • Farklı bir önerim var. Lütfen konuda belirtiniz.

Oy: 0 0.0%

• Toplam katılan
    12
  • Anket kapatıldı: .

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkadaşlar bugüne kadarki özverili paylaşımlarınız için kocaman teşekkürler. Daha önceki uygulamamızda olduğu gibi paylaşımlarımızın karşılığı biriken CTL miktarlarını TL ile değiştirip (CTL > TL Değişimi) birikimleri nasıl değerlendireceğimize karar verme zamanımız geldi. Bu konuda arkadaşlarımızdan farklı görüşler geldiği için anket açma gereği duydum.

Daha önceki uygulamamızda olduğu gibi kişisel görüşüm herkesin kendi birikimlerini kendisinin hesap numarasına yatırılmasını talep etmesi ve karşılığında forumu anımsatacak küçük bir hediyeyi kendisine alması şeklinde. :) Ancak geçen dönemde bu görüş kabul edilmemiş ve biriken miktarın topluca bir STK kurumuna (Darüşşafaka idi hatırladığım kadarıyla) bağış yapılması şeklinde bir görüş doğmuş bu yönde hareket etmiştik. Son günlerde toplanan bağışların STK'lar tarafından pekte adil olmayan şekilde değerlendirildiğini duydukça doğrusu bu görüşe kişisel olarak uzağım. Elbette çoğunluğun sesi önemli...

Bu dönemde öne çıkan görüşler özetle; STK kurumuna bağış, kişisel olarak birkaç kişinin bir araya gelerek belli kişiye bırakma, forumdaki öğrenci kardeşlerimize katlı, bir spor kulübüne forma alma, alınacak kupalar üzerine forum logosu bastırma şeklindedir...

Bu arada benim de dahil olduğum sistemde biriken CTL karşılığı yaklaşık 300 :TL gibi bir miktardır.

Oylamaya yapmadan önce fikirlerinizi konu altında belirtirmeniz hem konuyla ilgili bir fikri olmayanların, hem de kendi fikrinizi kabullendirme açısından önemli. Anket 20 gün açık kalacak ve çıkan sonuca göre hareket edeceğiz. Anket oylamasını değiştirilebilir şekilde ayarlıyorum, fikriniz değişirse oyunuzu değiştirebilirsiniz.

Not: Ankette değişmesini istediğiniz ya da eklenmesini istediğiniz seçenek varsa yazabilirsiniz. Anket sadece eğilim yoklamasıdır. Sonuç ne olursa olsun birikimlerinizi istediğiniz gibi kişisel olarak farklı şekilde değerlendirebilirsiniz...

Ek not: Siteme katılım yapmayıp CTL biriktirmeye devam etmek isteyenler olabilir. Bu şekilde düşüncesi olanların sistemdeki miktarları sıfırlanmayacak.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yukarıdaki anket sonucunda çıkan sonuçlarına uyulacak diye bir kaide yok arkadaşlar. Birikimlerini herkes istediği gibi değerlendirebilir. Anket aslında hiçbir şekilde görüş belirtmeyenlerin birikmlerinin nasıl değerlendirileceğinin belirlenmesi içindir.

Anketteki şu madde sonuçları:
  • Kişisel olarak değerlendirmek istiyorum.
  • Forumda katılımcı ve ihtiyacı olanlara gönderilsin.
kesin bir gizlilik içinde yürütülür. Bu konudaki görüşünüzü özel mesaj ile iletebilirsiniz. Lütfen ankete katılınız ve görüşlerinizi de konu altında belirtiniz.

CTL sahibi ilk 50 üyemiz.
@AybüKe | @r0se | @YoRuMSuZ | @Çağlayağmur | @alemdar | @Sentinus | @buhurdan | @TeBeSSüm | @OkYaNuS | @KıRMıZı | @İreeem42 | @HeavenLy | @Düş Bozumu | @ÇerezDükkan | @EsRaRenGiz | @nazenin | @She | @Katip | @Test | @dderya | @-araz- | @ZeyNoO | @pietaS | @GeceYolcusu | @OBir | @Sükut Sessiz | @JosTeR | @İLkİm* | @halukgta | @beyazmasallar | @Svly_Kck | @merakettim | @Simurg | @serkan bağcı | @eCeL | @kelebek | @Gönülçelen | @Rademah | @Emircan G. | @Mizgin | @_nehir_ | @bivatandaş | @Düş | @Sosyalci | @Ezgi60 | @ibR@hiM | @Serdar Yıldırım | @zevzek | @aslann | @Mc_ÖRGE

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Ben forumda katılımcı olan birine dedim ama böyle biri çıkmazsa Elazığ da depreminde zarar gören bir aileye de bağışlayabiliriz
Hatırladığım kadarıyla Elazığ dan arkadaşlarımız var forumda buna aracı olabilirler..

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Sivil Toplum Kuruluşlarına ( Buna Kızılay kesinlikle dahil değildir. Son olaylar hepinizin malumudur.) bağış yapılmasından yanayım. Lösev Afad Darüşşafaka olabilir. Öncelerden de benim önceliğimde Lösev ve Darüşşafakaya belli bir miktar bağış yapılmıştı.

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Öyle bir konu ki; ne yazsam, ne söylesem, herkes farklı bakacak duruma. Hassas bir durum. Elbette ki, farklılıklarımız zenginliğimiz. Özgürce dile getirip paylaşabilmeliyiz fikirlerimizi. Öyle yüce gönüllü bir Milletiz ki, elimizden gelse her yere, tüm ihtiyacı olanlara yetişmeye gayret ediyoruz. Elbette ki, suistimaller oluyor. Bu durumda elbette, bizlerin iyilik içinde yaşamamızı engelleyemez. Sadece biraz daha, dikkatli olup, hassas davranabiliriz. Seçici olabiliriz. Herkesin düşüncesine saygı duyarım. Naçizane fikrim; yardım kuruluşlarına, şahıslara her zaman, elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz. Ama ÇEREZFORUM adını, güzel bir vesileyle, duyurmak ve yaşatmak için, az da olsa, minik kardeşlerimize ( Basketbol ) ÇEREZFORUM baskılı forma, forma üstü ve bunun gibi malzeme/ ler almak, yaptırmak, yaptırabilmek. Elbette ki, ihtiyaçlar bitmez, hayat sürdükçe. Küçük de olsa, kalplere dokunmak, dokunabilmek çok değerli. Kim ne düşüncede olursa olsun, saygı duyarım. Bu durumları konuşup değerlendirme bile yapıyor olmak, ÇEREZFORUM ailesinin ne kadar büyüdüğünü, ne kadar cömert olduğunu, ne kadar yüce gönüllü kalemşor dostlarla birlikte olduğumuzu gösteriyor... Sonuç ne olursa olsun, şimdiden herkesin, emeğine, yüreğine sağlık. Neşeniz daim olsun. Huzurla...