• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Çocuklar Ölmesin Artık

HAYAL__

* kaLp gözüyLe *
7V5uBZM.jpg

Haftalık 100 Lira kazanabilmek için çalışan bir çocuktu O...Adı Ahmet Yıldız... İlköğretim 7.sınıf öğrencisi... Ve O şimdi gökyüzünde bir Melek...Belki de Rabbim dayanamadı onun daha fazla ezilip sömürülmesine..Gel yanıma Çocuğum ..dedi...Senin yerin burası...

Neden çocuklar Ölüyor ? Esas soru 13 yaşındaki bir çocuk nasıl çalışır?...oyun oynayacağı yaşlarda , okuyup eğitim göreceği , Geleceğin Aydınları olacağı yerde... Kadersiz yavrum, Milyonlarca maaş alanların , köpeklerinin bir günlük masraflarından daha az bir paraya çalışıp , harçlığını çıkarabilmek uğruna ...canından oldu...Hem de iş güvenliğinin sıfır olduğu bir işyerinde...İşte yine bir çocuk dramı ..Bu defa ölümle sonuçlanan...ve işte yine çocuklara verilen değer... İnsanlığımızdan utanacağımız , kendimizi eleştrip bunda benim de payım var diyeceğimiz acı bir olay...Rabbim onu yanına aldı o şimdi güvende...

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Bazen düşündükçe kafayı yiyorum.. devletimiz yol kenarları güzel gözüksün diye o çiçeklere dünyanın parasını verirken...bu çocuklara bakamıyor ya...herşeye bütçe ayıran belediyeler o semttekki bu çoocukları görmezden geliyor ya...parası olana kömür yiyecek içecek yardımı yaparken gerçek aç olanları görmüyor ya...Malesef Fakiri değil zengini doyuramadığımız için bu haldeyiz...

HAYAL__

* kaLp gözüyLe *
Bazen düşündükçe kafayı yiyorum.. devletimiz yol kenarları güzel gözüksün diye o çiçeklere dünyanın parasını verirken...bu çocuklara bakamıyor ya...herşeye bütçe ayıran belediyeler o semttekki bu çoocukları görmezden geliyor ya...parası olana kömür yiyecek içecek yardımı yaparken gerçek aç olanları görmüyor ya...Malesef Fakiri değil zengini doyuramadığımız için bu haldeyiz...

Haklısın hem de çokk... Ne bir bütçe ayırıyor ne de onlar için bir plan yapıyor... işte böyle üç kuruş harçlığını çikarmak için hayatlarının baharında yitip gidiyorlar.Asıl çiçeklerimiz onlar ... mezarlarda...maalesef

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Neden öldü ve kaç kardeşti?
Şimdi heybeden üfürme yorum yazmayayım.
Eğer çok kardeşi varsa devlet kadar anne-babada suçlu...

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P

evet sadece devlet değil..çalışmasına neden olan herkes suçlu..
küçücük çocuğun orda çalışmasına izin veren işveren baba..anne..
orda çalıştığını bilip devlete şikayet etmeyen, göz yuman herkes..

felsefe_mi

...!...
Özel üye
evet sadece devlet değil..çalışmasına neden olan herkes suçlu..
küçücük çocuğun orda çalışmasına izin veren işveren baba..anne..
orda çalıştığını bilip devlete şikayet etmeyen, göz yuman herkes..

Çok kardeşi varsa, en büyük suçlu anne-baba...
Asgari ücrete 5 çocuk yapmayacaksın arkadaş. Duygusal davranmaya gerek yok

HAYAL__

* kaLp gözüyLe *

A1sıl gerçek yine de değişmiyor...ailesi de suçlu tabii...ama önemli olan bunun gibi nice çocukların varlığı... hiç mi etrafımızda görmüyoruz... mendil satan , hatta hamallık yapan çocukları...

cRbFHpZ.jpg

Bunlar sadece gözümüze çarpanlar.... denk geldiklerimiz... peki biz görüyoruz da "Saygıdeğer Devlet Büyüklerimiz" bu çocukları gör müyor mu? Yada görmezden mi geliyorlar? çünkü bu kolay olan....

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Babasının çalıştığından haberi yokmuş..Ailesinden gizli telefon almış..telefonun borcunu ödemek için okuldan sonra gizli çalışıyormuş..

Dediğim gibi haberin detaylarını bilmiyordum..
Ama neden bilmem hiç inanasım gelmedi babasının dediğine... Çocuğun genel haline, kıyafetine bakınca...
Bu çocuk arkadaşları gibi telefon kullanmak istiyor, belki kim bilir biraz rahat yaşam istiyor... Tüm bunlara ulaşacak tek yolu da çalışmak olarak görüyor... Baba muhtemelen gelir seviyesi düşük, hatta çocuğunun belki de okula gidecek minibüs parasını bile karşılayamayacak gelire sahip biridir...
Peki bu şartlarda çocuk neden? Bu çocuk adam öldürse bile suçlu kim?
Bilinçli toplum yaratalım diyoruz ama hala bilinçli aile yaratamadıktan sonra hangi bilinç, hangi toplum?
Neyse ya.. Coştum :D

felsefe_mi

...!...
Özel üye
A1sıl gerçek yine de değişmiyor...ailesi de suçlu tabii...ama önemli olan bunun gibi nice çocukların varlığı... hiç mi etrafımızda görmüyoruz... mendil satan , hatta hamallık yapan çocukları...

cRbFHpZ.jpg

Bunlar sadece gözümüze çarpanlar.... denk geldiklerimiz... peki biz görüyoruz da "Saygıdeğer Devlet Büyüklerimiz" bu çocukları gör müyor mu? Yada görmezden mi geliyorlar? çünkü bu kolay olan....

Bakın devletin yalakalığını yapacak falan değilim.
Ama devlete suç atılacaksa ancak bu insanları cahil bıraktığı için suç atılabilir...
Bana söyler misiniz bunlardan mendil almak, bu suça ortak olmak değil mi? Kimse almazsa anne baba çocuk üzerinden, çocuk bedenini sömüremez...
Bizler bu çocuklardan mendil, şeker vs alarak, dolaylı yoldan anne babanın çocuk bedenini sömürmesini destekliyoruz. Öyle babalar varki çocuğu yapıyor, salıyor dışarı... Evin geçimini 10-11 yaşında küçücük bedenler sağlarken, baba ya kahvede ya da meyhanede....
Gelir seviyene göre çocuk yapacaksın... Devletin suçu, bir an önce nüfus planlamasına gitmemesi.... 700-800 lira gelire 5 çocuk yapıyorlar ya... Bu ne cesaret? Bakamıyor çocuğa, sonra bedenini sömürüyor.