• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Çocuk Sağlığı Hakkında Kısa Bilgiler

BeReNN

Alyam?
Özel üye
çocukluk hastalıkları - çocuklarda hastalıklar ve komplikasyonları - çocukların ev kazaları

Birçok çocukluk hastalığı hafiftir ve kolaylıkla önlenebilir;aşılama birçok hastalığa karşı etkilidir.

Bununla birlikte, bir bebekte önemsiz gibi görünen bir hastalık komplikasyona neden olabilir: Örneğin bir nezle, boğaz enfeksiyonuna dönerek solunum güçlüğü yaratabilir.

Çocuğunuz hastaysa veya bir kaza geçirmişse, doğal olarak endişelenebilirsiniz. Bazen tıbbi yardım istemeye karar vermek bile oldukça stresli olabilir.

Çocuğunuzun bulguları basit gibi görünse de, daha ciddi bir şeyi gösterip göstermediğinden endişelenebilirsiniz.

Çok dikkatli olmaktan sıkıntı duymamalısınız; doktora görünmeniz gerektiğinizi düşündüğünüzde, muhtemelen görünmelisiniz.

Küçük çocuklarda başlıca ölüm nedeni kazalardır, ama iyi yanı birçok yaralanma önlenebilir.

Evinizi güvenli hale getirerek ve çocuğunuz dışarıdayken önlemler alarak kaza riskini azaltabilirsiniz.

Acil bir durumda çocuğunuza yardım edebilmek için ilkyardım öğrenmelisiniz.

alıntı