cocacola nın son oyunu...

Melek

Özel Üye
Özel üye
CocaCola'nın Son Oyunu: TURKUAZ Gerçeği Dün gece eve dönerken su almak üzere markete uğradım.
" Görevliye şöyle sordum :
1,5 lt su var mi? Ama Turkuaz dışında lütfen" Turkuaz çıktığından beri bu şekilde su alıyordum artık. Para verip kötü su içmeye hiç niyetim yok... Marketteki adamın dediklerini aynen aktarıyorum:
"Abi ben o sudan satmıyorum. İnan ki gelen müşteriden onda dokuzu senin söylediğin şeyi söylüyor"
Peki neden halen daha satıyorlar? diye sordum.
"Abi turkuaz suyu, marketlere bedava veriliyor. Satarsan kâra geçiyorsun, satmazsan öylece duruyor. Ama ben satmıyorum, çünkü alan yok".
Uzun söze gerek yok; hiç kimse almazsa, hiç kimseye satamazlar... Lütfen okuyun, okutun! Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum.Türkiye'de bazi şişeli içme suları doğal kaynak suyu değil. Doğal kaynak sularında devlete para ödemeniz gerekiyor, artı bu tesislerin yatırım maliyeti çok yüksek. Dolayısıyla, mesela COCA COLA ne yaptı? Uludağ'dan kaynak suyu araştırmalarında maliyetleri yüksek bulduğu için BURSA/KESTEL deki C.Cola fabrikasında, derin kuyu pompalarıyla ovanın suyunu çekerek bunu da tersosmos'dan geçirip filtre ederek hem Coca Cola meşrubatını hem de TURKUAZ'i şişelemeye başladı.TURKUAZ'in etiketinin üst ve altindaki Kahverengi şeritlere dikkat edin...
SOFRA İÇECEĞİ yazar... Devlet, C.Cola'nin uyanıklığını kanuna uydurmak ve uyanıklığa yapılacak itirazlari bertaraf etmek için böyle bir kural çıkardı... Binlerce dönümlük tarim arazisinin bulunduğu ve Coca Cola hariç hiç bir işletmeye Derin Kuyu Pompasi çakma İZNİ VERİLMEYEN Kestel ovasında, yeraltından çekilen su, filtre edilip daha sonra içine bazı mineraller katıldıktan sonra Türkiye'nin en ücra kasabalarında bile satılıyor ve lıkır lıkır içiliyor. Bazı yazlık kasaba ve köylerde neredeyse TURKUAZ harici içme suyu bulamazsınız. Çünkü dağıtım ağı çok güçlü... Bayilere baskı bile olduğu yolunda duyumlar aldım.Turkuaz içmeye devam edecekseniz, unutmayın... Yapay bir Su içiyorsunuz. Duyarli bir vatandaş olarak konuya dikkatinizi çekerim. Her tarafı doğal kaynak sularıyla dolu memlekette, millete kuyu suyunu zorla ve de üstüne para alarak içiriyorlar. İçmeyin arkadaşlar!

Y.Doc.Dr...Cemalettin CAMCI
Fırat Üniversitesi Genel Cerrahi AD
Elaziğ-Türkiye

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
ne yalan konusayim aslinda icilecekbirsey deyil ben birkac defa izledim igrenc birsey :(((((((((( ama hepimiz bilerek iciyoz