Cildini Yaza Hazırla!

cemree

=)=)
V.I.P
1272871589_ciltgorsel.gifBunları dene:kik


* İşe cildinin yüzeyinde oluşabilecek ter ve kir kalıntılarını önlemekle başla. Bunun için cildini düzenli olarak temizlen yeterli!

* Tabii temizlik olayını abartıp her gün yıkanma. Çünkü sık sık yıkanmak, deri üzerindeki yağ tabakasını yok ederek, cildin su tutma özelliğini azaltıyor.

* Yıkanırken suyun aşırı sıcak olmamasına dikkat et. Çünkü sıcak su, cildinin kurumasına yol açabilir.

* Banyo sırasında sabun kullanmak yerine, içeriğinde gliserin gibi yağlar olan ürünleri tercih edersen, daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsin.

* Yıkandıktan sonra havluyla kurulanmadan önce tüm vücuduna bebe yağı sürmeyi dene. Bu işlem, cildinin neme daha fazla doymasını kolaylaştıracak. Ya da cildini bir havluyla küçük baskılar uygulayarak kuruladıktan sonra, nemlendirici kremini uygula.

* Bir litre su şişesinin içine 1 çay bardağı elma sirkesi ekle. Bir sünger yardımıyla vücudunu bu suyla yıka.

* Dirsek ve dizlerimiz en çok kuruyan bölgeler arasında. Bu bölgeler için mutlaka yoğun nemlendirici içeren kremler kullan.

* Günde en az iki litre sıvı almaya çalış.

* Fındık, ceviz, kuru üzüm, balık, havuç gibi besinleri daha fazla tüket.

* Süt banyosu yap. Bunun için 1 litre sütü ısıtarak ılık hale getir. İçine bir kase bal ekleyerek karıştır. Küvetin içine bir tatlı kaşığı tuz boşalt ve küveti sıcak suyla doldur. Bal ve süt karışımını bu suya ekle. 15-20 dakika boyunca keyif yap.

* Yüzünü de ihmal etme. İşte yüzünü nemlendirecek bir maske önerisi…
Yarım bardak yoğurt, 1 adet kabuğu soyulmuş, doğranmış salatalık ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırarak, yüz ve boyun bölgene sür. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durula. Son olarak her zaman kullandığın nemlendiricini sür.

* Açık ayakkabılar ve terlikler içinde ayaklarının güzel ve bakımlı görünmesini istiyorsan, akşamları yatmadan önce, topuklarını ponza taşı ile ovarak yıka. Daha sonra topuklarına vazelin sürerek pamuklu bir çorap giy. Kuruyan el tırnakların için de aynı işlemi yap.
 
Top