Chrome ile DJ yayını yapmak - Xp

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Xp için Chrome tarayıcıda DJ yayını yapmak için çözüm.

Flastcast DJ yayınında Chrome sorun çıkarıyor arkadaşlar. Bunun için sisteminizde yüklü versiyona göre .dll dosyayını bulup aşağıdaki dizine kopyalamanız gerek.

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\ChromeSürümü\Locales

Yukarıdaki dizine ulaşıp içerisine ilgili .dll dosyasını kopyalarsanız Chrome ile Dj yayını yapabilirsiniz.

Örneğin biz Version F5.3 ile yayın yapıyoruz. İlgili .dll dosyamızın adı: NpFp530.dll

Bu dosyayı bilgisayarınızda arayıp bulabileceğiniz gibi aşağıdaki linkten de indirebilirsiniz.

Boyut: 2.4 MB
Yükleme adresi:

Siz eğer son sürüme güncellemediyseniz .dll dosyanızın adı farklıdır. Rakamlar kullandığınız sürümü temsil ediyor. .dll dosyaları içinde NpFp5 şeklinde bilgisayarınızda arama yaparsanız kullandığınız sürüme uygun .dll dosyasını bulabilirsiniz. Bulduğunuz dosyayı yukarıdaki konuma kopyalarsanız Chrome ile DJ yayını yapabilirsiniz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dosyanın kopyalanacağı dizinde ChromeSürümü yazdım. O dosya sadece sürüm numarası çeklindedir. Hangi Chrome sürümünü kullanıyorsan. Örneğin bendeki dizin tam olarak şu şeklilde.

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\29.0.1547.57\Locales

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Chromu bazen tekrar silip yüklediğimden, radyonun bazen açılıp, bazen açılmadığı oluyordu
Bu yüzden ben mozilla yada IE de açıyordum radyoyu :)
Bu iyi oldu :)