• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Chrome birinci sıraya yükseldi

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aylar önce olmaz denilen bugün gerçek oldu: Chrome, hem IE'yi hem de Firefox'u geçti!

Google'ın "ışık hızındaki tarayıcısı" gün geçtikçe daha çok seviliyor. StatCounter'ın yaptığı araştırma Google'ın sadece arama motoru pazarına değil tarayıcı pazarına da egemen olmaya başladığını gösteriyor. Kasım ayının son haftasında Chrome 15, yüzde 23,6 ile en popüler tarayıcı olurken, onu yüzde 23,5 ile IE8 izledi. Şu anda IE (bütün sürümlerin toplamıyla) liderliğine devam ediyor fakat bu ufak fark bile Chrome'un başarısını gözler önüne seriyor. Bir haftalık liderlik Google'ın Microsoft' a gözdağı vermesine yeter ve öyle gözüküyor ki Chrome ile IE'nin savaşı daha da kızışacak.

Sıralamalarla ilgili StatCounter'ın CEO'su Aodhan Cullen "Günlük sıralamaya baktığımızda, Chrome 14 ve 15 Ekim başından beri hafta sonları IE8' i alt ediyordu. Fakat ilk defa hafta içi 5 gün boyunca IE8' i geride bırakıyor. Öyle gözüküyor ki insanlar hafta sonları evlerinde Chrome kullanmayı tercih ediyorken artık işyerlerinin de favori tarayıcısı Chrome olmaya başlıyor" diyor.

Chrome'un bu başarısı Firefox için de kötü haber anlamına geliyor. Özellikle Aralık başında Firefox - Google arasındaki arama anlaşmasının da sona ermesi, Firefox'un daha da kan kaybetmesine neden oluyor. Buna rağmen Mozilla'dan halen bu konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Chip

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ben chrome'un tek olumsuz yanından şikayetçiyim
Oda bazen flashlı sayfalarda donması
Bu sorunu düzeltirlerse eminim mükemmel bi tarayıcı olacaktır.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kesinlikle bir sorun yaşamıyorum. İlk tercihim Chrome, tasarım yaparken eklentilerinden dolayı 2. sırayı Firefox alıyor. benim için son sırada IE var. Sadece flash linklerini almak için ve e-okula girişte kullanıyorum :)