• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Chorome ile internette hiç iz bırakmadan gezin

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Chrome tarayıcı harika bir uygulama başlatmış. Belki ben yeni fark etmiş olabilirim ama gerçdkten çoğu insanın aşırı şekilde ihtiyacı olan bir özellik.

Bu özellik sayesinde internette hiç iz bırakmadan gezinmeniz mümkün. Özellikle başkalarının herkese açık ya da arkadaşlarınızın bilgisayarını kullanırken girdiğiniz sitelerle ilgili iz kalsın istemezsiniz. İşte bu özellik tam anlamıyla tarayıcıyı kapattığınız anda tüm izleriniz silinmiş oluyor.

Bu özelliği aktif etmek için Chrome tarayıcı açıkken;

Ctrl + Üst Karakter + N

tuş kombinasyonuna tıklamak yeterli. Yeni bir tarayıcı pencersi açılıyor ve sol üste sizin artık internette tam bir güvenle ve iz bırakmadan dolaştığımızın göstergesi oluyor bu.

Bu tuş kombinasyonunu kullandığınızda aşağıdaki şekilde sol üst köşede şapkalı bir logo ve ekranda gizliliğinizi tescilleyen bir ifade göreceksiniz...
choome-iz-birakmayin.png

Eğer yeterince deneyiminiz yoksa internette gezinti izlerini silmek sıradan kullanıcı için zordur. Bu şekilde bunların hiç birine ihtiyaç duymadan internette güvenle dolaşabilirsiniz.

Teşekkürler Chrome :)

OBir

MEB
Özel üye
İşte tam benlik bir uygulama. Eskiden laptopa gizli gezinmeyi sağlayan bir tarayıcı kurmuştum. Bu özellik chromede varmış demek, bunu sevdim. :D