• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Cerkez Danslari

Lala

Üyecik
ben cok cerkez danslarina merak ediyorum Youtubeta bir kactane buldum bu danslari nerede ögrenebilirim ? bu dans cesitleri hakkinda kim bilgi verebilri ?

Çözüm
Başlıca çerkez dansları çeçen, wig , Kafe, Leperuş, Apsuva olduğunu öğrendim ama danslar hakkında ayrıntılı bilgi yazmıyor. Halk eğitim merkezlerinin halk oyunları kurslarında ya da özel halk oyunları kurslarında öğrenebileceğini düşünüyorum

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Başlıca çerkez dansları çeçen, wig , Kafe, Leperuş, Apsuva olduğunu öğrendim ama danslar hakkında ayrıntılı bilgi yazmıyor. Halk eğitim merkezlerinin halk oyunları kurslarında ya da özel halk oyunları kurslarında öğrenebileceğini düşünüyorum

Çözüm

etvers

Üye
Başlıca çerkez dansları Çeçen, wig , Kafe, Leperuş, Apsuva olduğunu öğrendim ama danslar hakkında ayrıntılı bilgi yazmıyor. Halk eğitim merkezlerinin halk oyunları kurslarında ya da özel halk oyunları kurslarında öğrenebileceğini düşünüyorum

kuzey kafkas türk derneklerinde hemen hemen her dönem oyunları öğrenebileceğiniz çalışmalar vardır. İstanbulda'ysanız Aksaray yada Kadıköy/ Bağlarbaşı'ndaki derneklere uğrarsanız seve seve yardımcı olacaklarını düşünüyorum ssaygılar.