• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İnsana huzur veren mutlu eden sözler köşesi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Sivas

Şu Karşıki Karlı Dağlar (Bilbil Bilbil Bilbil Bilbil)
Başı Dumanlı Dumanlı

Çıkalım Kaleye Bir Akşam Üstü
Sen Sivas'ı Seyret Yar Bende Seni
Sanma Deli Gönül Yar Sana Küstü

ÇıkaLım kaLeye bir akşam üstü
Sen Sivası seyret yar bende seni

Doğayı daha fazla gözlemlersen onun tüm varlıkları ile devasa bir organizasyon olduğunun farkına varırsın. Benim sadece doğal fenomenleri gözlemleyerek bir yaratıcının varlığı sonucuna ulaştığım büyük bir anlayış var orada.

Yıllardır Hasretim O Gül Yüzüne
Ceylan Bakışına Yeşil Gözüne
Başımı Koyup Da Göğsün Üstüne

Ağaç maziyi istikbale bağlar, size sabrı öğretir, beraber yaşamanın, birbirine faydalı olmanın zevkini verir.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Hayatin anlami
Sarılsak geçerdi, darıldık kaldı öyle

Kocaman gülümsüyorum dünyaya, arkasında sen varsın gülücüklerimin. Varsın diye cümlelerim aşk dolu, varsın diye günaydınlarım şenlikli ve varsın diye düşüncelerim gökkuşağı barındırıyor.

Hayallerimize tutunsak mesela, yarın sabah gidip nikâh kıysak, ilerleyen zamanlarda burnu sana benzeyen, çenesinin kıvrımını benden alan bir çocuğumuz olsa, sevgisini senden, affetmeyi benden öğrense, bilgiyi senden doğruyu benden alsa hiç fena olmazdı. Çok bir şey istemiyorum sana benzesin yeter, gerisi teferruat.

Zaman geçer aşk buralara da uğrar elbet. Kapım sevgin için sonuna kadar açık, kalbim emrine amade. Seni bir ömür seviyor olacağım.

Sana kendimi anlatmak istesem seni tenha da bulamam. Seni tenhada bulsam ben kendimi bulamam.

Bir gün sabah sabah kapıyı vursam, Kim o dersin uykulu sesinle içerden. Saçların dağınıktır, mahmursundur.

'Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum" Özdemir Asaf

Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, izi kalır. Sonra bir daha dokunmazsın, sadece yanına yaklaşırsın.

ğer aşk yalansa acısı neden bu kadar gerçek.
Saçının bir teline dünyalar feda olsun kalbin hep benimle dolu olsun.

Gece uyuyamayan insanların gündüze sığmayan acıları vardır.

Bir şeyin gerçek değeri, ancak ona çok gerekseme duyulduğu zaman iyi anlaşılır.

Kişi, kendisine gerek olan şeyleri vaktinden önce ve ucuz olduğu zaman satın almalıdır. Yazın aba, kışın yaba satın almak gibi.

Varlıklar için bir sıkıntı söz konusu olan durum, yoksulluk ve sıkıntı içinde yaşamakta olan kişi için kaygı verecek ve sıkıntı içinde yaşamakta olan kişi için kaygı verecek bir şey değildir. O, bu yaşantıya alışıktır.

Çıkarı dolayısıyla size yakınlık gösteren kişi, işini yürütecek başka yollar bulunca sizinle ilgisini keser.

Sen benim her şeyim, dünüm, bugünüm ve geleceğim... Tüm hayallerime ulaşmam için senin ellerine ihtiyacım var. Elimi sımsıkı tut ve bu yolları son nefesimize kadar birlikte aşalım.

Kocaman gülümsüyorum dünyaya, arkasında sen varsın gülücüklerimin. Varsın diye cümlelerim aşk dolu, varsın diye günaydınlarım şenlikli ve varsın diye düşüncelerim gökkuşağı barındırıyor.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Sus artık sus....
Yalanı kanmak kolay,doğru ise zor
Eğrinin özünde melun gizli,bir sır

Aşkın Gözyaşı​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Oysa ne çok şey vardı içimizde..!
Yüreğimize yara olup, dil"e dökemediğimiz...!! Ateş
🔥

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Unutma…!
İster kıymetin bilinsin,
İster bilinmesin.
Senin yüreğin güzelse,
Sen her yerde güzelsin !

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ağlasam çizgi çizgi, gözyaşlarım sana değilmiş gibi... Beklesem zamansız, dünsüz, yarınsız gelmeyişini... Silinmiyor hüzünlerim yine Seni Seviyorum...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Delice düştü aklıma, seni ilk tanıdığımda günlüğüme yazdığım cümle;

İsminin semada bıraktığı tondur bunu emreden.
Karanlığı aydınlatan tonusun sen Ay'ın.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
..
Bir yanardağ misali gönül dağım! Hani bazen diyorum ki patlasa bu yanardağ!... Dökse içindeki her şeyi dışarı!... Boşalsa!... Rahatlasa artık!... Sonra duruyorum... Sonra susuyorum... İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime.... "Yan!" diyorum içime!... "Sadece sen yan!" Ve "Dayan!" diyorum gönlüme!..." Herkes mutlu olsun! Sen dayan!..
"