İnsana huzur veren mutlu eden sözler köşesi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir insanın en mutlu ve keyifli olduğu anlar Huzurlu olduğu hiç bir sıkıntısının olmadığı Anlardır, bu anlarınızı Sevdikleriniz ve cevreniz ile Huzur ile ilgili Sözler Paylaşarak veya Söyleyerek ruh Halinizi ifade Edebilirsiniz
Her umut veren sevilmez.
Ama her huzur veren sevilir cerezforum.com

Bir avlu istiyorum.
Bir bahçe.
Sessiz, sakin bir balkon,
Bir kaç eş dost.

Ve Huzur...

???
"En beklenmedik zamanda, en umulmadık yerden boy verebilir yepyeni bir yaşam...
Ne kendinden umut kes, ne de hayattan... "

Yollar Bile Bazen Huzur Verir İnsana gidecegin yeri bilmesende

Küçücük huzur istiyorum; o kadar küçük olsun ki kimsenin gözü kalmasın.

Bazen Huzuru anlatmak İçin çerezforum Yeter ..

Huzur dolu bir kalple bir parça ekmek; vicdan azabı ile beraber olan, zenginlikten bin kere daha iyidir.

Huzur Bazen Gözlerinizin Bakmaya Doyamadığı Bir Manzaraya Sahip Olmaktır ...

Huzuru buImanın en hızIı yoIu, huzurunuzu bozanIardan uzak durmaktır.
Çerezforum da bulunmaktır..

Ne Para Ne Dış Görünüş! Huzur Başka Bir şey..

Gürültü ve patırtının ortasında sükûnetle dolaş, sessizliğin içinde huzur bulduğunu unutma..

Dışarıya kapanmak esasen içeriye açılmaktır. Huzur

Herkesin aradığı ama bulamadığı huzur nasıl yakalanır? Neden huzurlu olamıyorum? Huzuru nasıl yakalarım?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Herkesin aradığı ama bulamadığı huzur nasıl yakalanır? Neden huzurlu olamıyorum? Huzuru nasıl yakalarım?
Çok zor yerden geldi be canısım bu soru,bence huzur insanın içinde olmalı insan mutluysa huzurludur bana göre ,ben huzurlu olduğum zaman mutlu oluyorum zaten ve de gamsız olmak gerek galiba ,uzaklarda aramamak gerekir huzuru ,ufacık şeylerden mutlu olmayı bilmeli insan ,elindekilerle yetinmeyi bilmeli, beklentiniz ne kadar azalırsa hayattan ve insanlardan o kadar huzurlusunuz son olarak şunu eklemek istiyorum
"Az insan çok huzur'

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Başını sokacak bir evin varsa, sobanın üzerinde çayın kaynıyorsa, sevdiklerin de yanındaysa, işte dünyanın en büyük servetine sahipsin.

Huzur nerede başlıyor biliyor musun Cerez Forumda

Bu soğuk günlerde biraz olsun yazı hatırlamak içi cerezforum ailesi olmak yeterli

Arkadaşlarla keyifli vakit geçirmek için daha iyi bir yer cerezforum kafe

Akan suyun ve doğanın sesinden başka hiçbir şey yok.

Küçük ama ferah ve keyif veren bir teras.

Huzurun olduğu yerde soğan bal olur; sevginin olduğu yerde diken gül olur.

Hayatı fazla takmadığın sürece mutlu, boş verdiğin sürece huzurlusun

Ne zaman kendimi kötü hissetsem hep gözlerimi kapatıp senin kollarında uyuduğumu hayal ediyorum ve huzur doluyorum cerezforum

Huzur açık denizlerde, mavinin koyu renginde, ormanın derinliklerinde, sessizliğin koynunda yatar.

Doğa bize aIdırmadığından, doğanın ortasında kendimizi öyIe rahat hissederiz ki

Nefes alıp verirken ciğerlerinizi doldurun kısa bir süre tuttuktan sonra dışarıya verin ve cerezforumda paylasim yapmayi unutmayin

Beş dakika sonra hafiflemiş, rahatlamış ve motive olmuş halde hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hatta öneri olarak bunu yatmadan önce rahatlatıcı müzik eşliğinde de yapabilirsiniz.

Şimdi sizi mutlu eden bir anınızı, mutlu olmak istediğiniz kişileri veya yalnız olduğunuz, size huzur veren bir anınızı seçin ve bunu en güzel haliyle o mekanda deneyimleyin.

Size yeterince iyi olmadığınızı, istediğinizde sahip olunamayacağını, güzel şeylere kolay ulaşılamadığını önünüze hep engeller çıkacağını söyleyen o ses bu ışıkla beraber silinip gidiyor. Artık istediğiniz her şeyi olmak için özgürsünüz.

Üçüncü bir derin nefes alın ve bırakın ve artık iyice rahatladığınızı başınızdan aşağıya doğru yol alan huzuru sevdiğiniz renk olarak belirleyip bunu bir ışık çerezformunda düşünün. Bu ışığın vücudunuza hatta bütün iç organlarınıza, damarlarınıza ve hücrelerinize huzur verdiğini; sizi, mutluluk ve bereketten mahrum eden inanç yapılarının hepsini çözdüğünü düşünün.

İkinci bir derin nefes alın ve bırakın. Her nefes alış verişinizde vücudunuz daha da rahatladığını hissedin. Sizi strese sokan düşüncelerin havaya karıştığını ve gittikçe dinginleştiğinizi hayal edin.

Daha sonra bu toz bulutunun vücudunuzdaki gerginlik ile beraber havaya karıştığını ve gittikçe rahatladığınızı düşünün.

Gözlerinizi kapatın ve ciğerlerinizi dolduran derin bir nefes alın, biraz tutun ve ardından vücudunuzdaki tüm gerginliklerin ağzınızdan çıkan bir toz bulutu olduğunu hayal edin. Hatta biraz daha ileri giderek bu toz bulutunun rengini sevmediğiniz renkler olarak belirleyin.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Huzur açık denizlerde, mavinin koyu renginde, ormanın derinliklerinde, sessizliğin koynunda yatar.

Ve sen, ey engin deniz, uyku bilmez ana. Irmaklar ve akarsular için sensin yegane huzur ve özgürlük.

Sıkıntı ve huzursuzluk mutlaka bir günahın cezası, huzur ise bir ibadetin karşılığıdır.

icerigi ile konulari ile , dostlugu ile Aslında sadece varlığıyla bile huzur verebiliyor cerezforum

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Huzur denilen o şeyin her santimine ihtiyacım var bu aralar. Bana biraz bahar gerekiyor. Çok üşüdüm.

Kendi içinde yolculuk yap. Günlük tut. Kalbin, gönlün, vicdanın ne diyor? Neyi öne çıkarıyor? Dünyaya bilinçli bakmanın yolu başta bu iç yolculuktan geçiyor.

Bakınca bile huzur veren köy evi Yosunlanan merdivenleri, bahçesindeki ağaçlar, çiçek saksıları ve yalın . Lüks değil ama huzur veriyor
Ben artık kimsenin olmadığı bir dağ evine yerleşip bahçe, tarla işleriyle uğraşıp tek derdim çürüyen domates olsun istiyorum.

Huzura kavuşan bir hayat muradına ermiş bir hayattır. Çünkü bu hayat, hiç bir dalganın oynatamayacağı, hiç bir kasırganın sarsamayacağı hakikat ümranında yaşar ve onun ezeli huzurunu hiç bir şey bozamaz.

Her sabah uyandığımızda hatırlamamız gereken şey, mutluluğun başka yerde değil, sadece kendi yüreğimizde olduğudur. Çünkü huzurun kaynağı dışımızda değil, içimizdedir.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Huzurlu olmak için villa gerekmez. Sıcak bir kuzine, bir bardak çay, iyi bir dost ve bir avuç mutluluk yeter.

Huzur çok güzel bir şey, hele ki sevdiğin insanda buluyorsan. Tarifi? Yok, tarif edilemez.

Mekan, her zaman bulunur da, huzur veren insan her zaman bulunmaz

Gönül kimsesiz yapamaz sevebiLeceği bir dost arar. Taşin kaLbi yoktur ama onu biLe yosun sarar

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Hiç kimseyi beklemiyorsan artık, huzuru bulmuşsun demektir

"Huzur veren bir yer bulunur da ,
Huzur veren insan her zaman bulunmuyor.”

Huzur istiyorsan dürüst olacaksın. Çünkü yalanlar seni daima diken üstünde yaşamaya mahkum eder.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Hani derler ya özün neyse sözün de o olsun diye; ben de diyorum ki özü olmayanın söyleyecek sözü de olmasın

Çizgiler, yüreklerimizde değil, yalnız alınlarımızda belirir.
Çünkü insanın ruhu hiçbir zaman yaşlanmaz.

Öyle körkütük sadık bir köledir ki sevda,
Seni kötü göremez bin kötülük yapsan da.

Kirpiklerinin sayısını biliyorum, nasıl baktığımı sen düşün.

Ufak tefek şeyler, ama önemli olan da bu ufak tefek şeylerdir. Her zaman, her şeyi mahveden işte bu ufak tefek şeylerdir.

Sevgi Allah tarafından insana verilen büyük bir nimettir. Kiminin elinde heba, kiminin elinde vefa olur.

Geceye zincir vurup sabahı engellemek imkansızdır. O zaman sabahı bekle ve sırtında ki gecenin örtüsü ile kedere bürünme.

Çocukluğunu yaşamayan insan sürekli geçmişe dönmek ister. Çocuklarınızın geçmişe özlem duymaması için onları büyümek için değil çocukluklarını yaşamaları için cesaretlendir.

Denizi seven insan dalgalara direnerek yüzmeyi öğrenir. Hayatı seven insan ise zorluklar karşısında mücadele etmeyi.

Hayat tekrarı olmayan bir film gibidir. Başrol sensin o sebeple kimsenin seni yönlendirmesine imkan verme, hayatını birilerine benzeyerek geçirme.

Aşk masallarda ki gibi her zaman mutlu son ile bitmez. Aksine bazen insan sevdiği için gitmeyi tercih eder.