İnsana huzur veren mutlu eden sözler köşesi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Mutlu olmanın iki yolu vardır.Ya isteklerimizi azaltmak ya da imkanlarımızı çoğaltmak
Cerezforum.com

Sen bana sadece aşkı öğretmedin, sen bana gülümsemeyi, öfkeme yenilmememi, şefkatli bir yüreğe sahip olmayı ve merhameti öğrettin sevdiğim.

Huzuru bulmanın en hızlı yolu, huzurumuzu bozanlardan uzak durmaktır.
Bir güzellik yap kendine. Sadece sahip olduklarını düşün, mutlu ol onlarla.

Dünya birçok ülkenin varlığı ile renklene bir küredir. Farklılığın zenginlik olduğunu bilmeden dünyada ki güzellikleri keşfedemezsin.

Dünyam sensin dediğimde bana neden dünya diyorsun ya, Dünya çünkü yaşama belirtisi olan tek gezen dünya. Ve bende sende hayatı buldum.

Dürüst insan her zaman gerçeği söyler, akıllı insan ise yalnız zamanında.

Bir önceki yazımız olan Nasihat Sözleri başlıklı makalemizde anlamlı nasihat sözleri, büyüklerden nasihat sözleri ve en güzel nasihat sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Geçmişe dönüp keşke dememek için hayatı dolu dolu yaşa ama asla kimseye zarar verme.

Cebinde ki parayı paylaşmayı sevmeyen insan asla dost edinemez. Dostluk yoklukta da varlıkta da paylaşmayı gerektirir.

Sana şiirler yazdım, içinde ki seni keşfedemedin. Sana şarkılar söyledim bende ki seni göremedin. Ama ne zaman senin için öldüm o zaman kıymetli oldum. Beni sevmen için ölmem mi gerekirdi sevdiğim.

Dünyam sensin dediğimde bana neden dünya diyorsun ya, Dünya çünkü yaşama belirtisi olan tek gezen dünya. Ve bende sende hayatı buldum.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir insanın bu dünyada mutlu olabilmesi için sadece üç şeye ihtiyacı vardır: Sevecek birisi, yapacak bir şeyi ve umut ettiği bir şey.

Ve gün gelecek hayat şu yorgun yüzüne gülümseyerek bakacak ve şöyle diyecek; hazır ol mutlu olma sırası sende…

Huzurlu olmak için villa gerekmez. Sıcak bir kuzine, bir bardak çay, iyi bir dost ve bir avuç mutluluk yeter.

Şimdi bana, biraz çam havası lazım. Biraz yeşil, biraz mavi. Bir semaverde odun ateşinde demlenmiş çay, en çok da huzur.

Mutlu olmaktan korkan birini aşka ikna edemezsin.

Bana bir mutluluk söyleyin ki acı karşılığında, elde edilmiş olmasın

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Sevgi Allah tarafından insana verilen büyük bir nimettir. Kiminin elinde heba, kiminin elinde vefa olur.
Çok doğru
Çocukluğunu yaşamayan insan sürekli geçmişe dönmek ister. Çocuklarınızın geçmişe özlem duymaması için onları büyümek için değil çocukluklarını yaşamaları için cesaretlendir.
Demek ben o yüzden bu kadar geçmişle iç içe yaşıyorum hep bir şeyler eksik ,hep bir şeyler yarım ,o yıllardaki dizileri izleyip şarkıları çalıp o yıllardaymış gibi hasretle özlemle yaşamaya devam ediyorum:)

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Dilek tutman için yıldızların kayması mı gerekiyor illa ki? Cerezforumda kayitliyim yetmez mi?

Aşk insanın hayatı boyunca yaşamadığı ilk defa yaşanılan bir duygudur. Bu eğer birine aşıksan sevdiğini gördüğünde kalbinde bir heyecan basar derlerdi inanmazdım. Şimdi inanıyorum çiçeklerin şarkı söylediğine ve dünyanın güzellik için döndüğüne. Gözlerim gözlerine değdiğinden beri şimdi inanıyorum

Hayatta kalabilmek için insanların havaya, yiyeceğe ve suya ihtiyacı vardır. Benim ise, sadece Huzura

Tek bir dilek hakkım olsa, daha uzun bir yaşam isterdim. Bu dünyada yaşamak istediğim yılların sayısı, seni ne kadar çok Gelincik Ciceklerim

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Ne kadar değişirsen değiş. İlk nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin kafanı.​

Başkalarının mutluluğundan kendine pay çıkaran insan, en mutlu insandır.​

En yüksek mutluluğa erenler bile, başka arzular peşinde deli gibi koşarlar.​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Töss Winterthur dan kareler

Tabiat aşkı, insanın ümitlerini boşa çıkarmayan yegâne aşktır.

Doğa, gençlere kuvvet, yaşlılara hikmet verir. ...

Ağaç meyvesinden bilinir, yaprağından değil.

Doğa bekçi ile değil, sevgi ile korunur. ...

Biz, tabiatı örnek alırsak asla yanılmayız.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ağaçlar yıkıldı, apartmanlar dikildi, bütün insanlar hep; dört duvara tıkıldı.

Eğer rengarenk gökkuşağını görebilmek istiyorsan, evvela yağmurda ıslanmalısın.

Ağaçta önemli olan yaprağı değil meyvesidir. İnsanda önemli olan elbisesi değil karakteridir.

İnsanın umutlarını soldurmayan, içine acı doldurmayan tek aşk, tabiat aşkıdır.

Doğanın kıymetini anlamanız için dünyadaki en son balığı tutmanız, en son ağacı kesmeniz, bir damla suya muhtaç olmanız mı gerekiyor?

Yeryüzü hiç kimsenin tapulu malı değildir. Ona ipotek koyulmaz.

Güneş ışığı her sabah tebessüm ediyor, kuşlar yeni günün yeni umutlara gebe olduğunu fısıldıyor bak. Öyleyse uyan bu yalandan, kalk, hadi kalk.

İnsanlar böyledir işte. Ağaçları keser ve ondan kağıt yapar, sonra da o kağıtlara “ağaçları korumalıyız.

Çiçekler neş’enin, sevginin, aşkın simgesidir; güzelliğin, duruluğun, saflığın imgesidir.

Doğa yaratıcı değildir. Onu her şeyin müsebbibi olarak görmek ne kadar yanlışsa, insanın onu yoksayması ve ektiği sebze meyveleri kendinden bilmesi de o kadar yanlıştır.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
En güzel sahiller benim olur, en güzel ormanlar benim, en güzel çiçekler benim toprağımda açar, bazen en güzel yağmurlar benim üzerime yağar, en güzel günbatımı da benimdir, en güzel gece de...

Toprağını kaybetmek istemiyorsan, ormanı yok etme. Ormanı korumak erozyonu önlemek demektir. Ormanlar milli servettir.

Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler.

Bağa geliniz yeşil giymiş tabiatı seyrediniz. İçiniz açılır ruhunuz neşe bulur.

Bir kimse bir ağaç dikerse Allah o ağacın meyvesi kadar o kimseye sevap yazar

Yeşil görmeyen gözler renk zevkinden yoksundur. Burasını öyle bir ağaçlandırın ki kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu anlasın. Atatürk

Ağaç dikip gölgesinde halkı dinlendirmek gibi insanın kıyamet gününde hesabına yarar bir erdem yoktur

Ağaç geçmişi geleceğe bağlar. Size sabrı öğretir. Beraber yaşamanın faydalı olmanın zevkini verir.