Çerezforum un Hirçin Karadeniz Kizi Yesim434

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yaşlanınca nasıl görünürüm bilmiyorum,
Umurumda da değil açıkcası..
Ancak !...
90 yaşımda olsam bile,
“ EY TÜRK GENÇLİĞİ !...” denilince dimdik ayakta olacağım

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
★¸¸.•*´¯`
♥
☾Yalnız kalmak gerekir bazen...★¸¸.•*´¯`
♥

kalacaksin ki "HAYATI" anlayacaksın..acılarınla yüzleşecek hatalarınla dertleşeceksin.. değmeyen insanlara neler harcadığını göreceksin..herkesin "FIYATINI" göreceksin. Gurunu ayaklar altına alıp "EZDIRMEYECEKSIN"..hayatı anlamaya calisacaksın ama sonunda yedigin "DARBELERLE"yeniden ayağı "KALKACAKSIN"..!!

Son düzenleme:

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Gecmisten bu zamana hircin karadeniz kizi yesim
IMG_3324.jpeg

Karadenizin hircin kizi yesim henüz 4 yaşında iken babası Asker olarak göreve gitti oradan geldi 5.6 ay gecmeden maden işçisi olarak Trabzon gitti 3.4 Yıllarca babasına hasret kalan yesim de esmer kivircik sacli bir kiz olarak büyüyordu ve artik yesim 11 yasindaydi ve babasi maden ocagin,dan geri döndügünde babasına öyle hasretle sariliyorduki bu babaya olan sevgimi yada gördügü bir rüyanin etkisimiydi Bilmiyorum. Babam yine is icin gidecegini söyleydi ama Annem hep agliyordu biz cocuklara hic bir aciklama yapmiyorlardi ve Babam kizim üzülme ben cok kalmiyacagim bu defa erken gelecegim diyerek biz leri öpüp münübüse binip uzaklasti ve gitti ve oradan haftada bir bir kiyafetler deliyordu bir cuval dolusu :(( evet Girtlak kanseri olmustu bunu bizden saklamislardi hep 3,4 hafta yogun bakimda imis ama bizden sakliyorlardi .... Birgun Amcam babami alip geldi artik gitmiyecegim bakin geri geldim demisti Ama Babamin bogazinda kocoman kesik vardi okadar zayiflamis ...
Gece saat kaç bilmem ..
Ben yine uyumadim hep Babami düsünüyordum o bogazindaki kesigi acep ne olmustu Babama ..
ve hic unutmuyorum günlerden sali dedi istabula gidecegiz seni istanbula götürecegim aslinda okadarda büyük degildim yasim 11,12 idi
Bir sabah erkenden bir otobuse bindik istanbula geldik bir gece kondu orda iki kisi karsiladi bizi ve Babama sarildi emmim hosgeldin diye acaba kimdi bu neden Babama emmi diyordu ben öyle bakiyorum onlar beni seviyor ama ben bir yabanci gibi öyle magsum oturuyorum ve aksam oldu yataklar hazirlandi yattik ben agliyorum guya cocugumya erken yattim ... nasil agladim yada ne kadar agladim hic bilmiyorum ki gözlerim kan canagi olmus ve babam yanima geldigimde önce öptü sonra gözlerimi sildi ve o kadin kimdi nedeen Babama Emmi diyordu ...
Ve Babam dedi seni ablan nasil ablam sana neden emi diyorki Babamin dedigi kizim sen cok ufaksin sonra ögreneceksin
ve 3.4 gün birlikte kaldik ama ben hic yaklasmiyorum bir yabanci gibi hala Babam dedi benim dönmem gerek sen ablanla kalicaksin onlarinda cocugu yok onlara senlik olursun
ve Babam gitti :((seni gelip alacagi yaz gelince diyerek ama gidis o gidis :(( yaz geldi yok kis geldi yok ozaman telefonda yok arayasin sadece mektup yaziliyordu
geceleri Aglasamda artik alismak zorundaydim..
Ertesi gün Ablam olan amca kizim ve degerli enistem dedi seni evde tek birakamayiz ise basliyacaksin istanbul osman beyde bir konfeksiyonda ise basladim tabiki calisiyorum
ama ne kadar calisamda aksam eve gelsekte hic mutlu degildim neden beni uzaklastirdilar ki Annem babam sag olsalarda is yerinde ablalara soruyordum neden öteki kardeslerim degilde ben onlar bana ne kadar akil versede öteki kardeslerimde vardi onlar annemin babamin yanindan oysa ben Ablamin yanindaydim ...artik ne yaparsam yapayim orda kalicaktim cocuklari olmadigi icin beni opnlarin yanina senlik olsun diye getirmisler bir evlat gibi baktilar ama ben hic mutlu degildim
artik yillar geciyor ister istemez bende artik 17 yasima gelmistim ve artik cocuk degil kocoman kivircik sacli kumral bir kiz idim bu olmuyacakti karsima cikan ilk erkekle yuva kurmayi planliyordum ve yaptimda bunu
evlilik kolay saniyordum bir kurtulus gözü ile bakiyordum artik evlenip yurt disina gelmistim bunun bir cikisi yoktu gunler geceler gecmiyordu ne kadar kendim evliligi tercih etsemde
ve Sonrasi
Parmağımla bir kaç kez saydım
39 mu 40 mı?
Tam 40 gün olmuş .
-Kırkından sonra biraz alışırsın demişlerdi..
-Yavaş yavaş alışıyor insan
-Sende alışırsın..
Ben hala alışamadım.
Alışamıyorum…
40 gündür güneş bir farklı doğuyor
Akşamları, ay benden daha hüzünlü sanki …
Yemek yiyorum
İşe gidip, çalışıyorum
Hatta mesaimide artırdım ..
Çocuklarıma sarılıyorum,
Eşimin elini tutuyorum
Bazen gülüyorum
Bazen ağlıyorum
Olmuyor
Herşey bir tuhaf
Bir gökkuşağı vardı tepede
Dünya rengarenkt
Şimdi birgün sarı, bir gün yeşil, bir gün mavi …
Bakıyorum bakıyorum
40 gündür 7 rengi aynı anda hiç göremiyorum
Kollarını göğe uzatan bir ağaç gibiydim
Boyu kısa çocukların uzamak için parmak uçlarında yükselişleri gibi
Kollarımı bulutlara karşı açar,
Boyumu uzatmaya çalışır
Kücükken Hayatım boyunca babamın annemin dizinde yatip uyumak saclarimi oksasinlar diye hep hayel ederdim
Büyüdüm, filizlendim, yeşerdim
özledikce hirslandim biraz kökte saldım
Dallarım kırılsa, yapraklarım dökülse meyvelerim kurtlansa
Onun sözleri ve bakışlarıyla dimdik ayakta kalabilirdim..
Yağmur yağar, fırtına kopar, çiğ serperdi
Bazen yapraklarımı dökerdim ama
Her bahar yine çiçek açar
Vakti gelince meyvemi verirdim..
Esime gövdemi dayanır
Hiç şımarır diye düşünmeden
Yüzüme karşı överde överdi beni
Övülecek biri olmasamda
cünkü
Ben babamın kızıydım
Babamın kızı gibi oturdum yürüdüm konuştum

evet Yesim bir
Köy çocuğuydu,
Çobandı,
7 sinden beri yetimdi …
Nerde ne söylenecek iyi bilir,
Kalbinin ta derinliklerinden dua etmesinide
Zamanı gelince, yaramaz bir çocuk gibi,
El açıp tövbe etmesinide iyi bilirdi
37 yıl günahıyla sevabıyla hayatı dolu dolu yaşadı.
7 yaşından beri gurbetçi çocuğu olarak

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Gitarıma Türkü Öğrettim O Söyledi Ben Dinledim
Hasretini mi giysem üzerime, bensiz yapayalnız üşüme diye.! Yokluğun da yok olduğum söylesene; yalnızlığım kaç günaha, sensizliğim kaç ömre bedel Biricik yesim
yoAqugB.jpg

Son düzenleme: