Aşka Dair...

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
İnsan sevdiklerine kendini hatırlatmak ve onları unutmadığınızı yada ne bileyim kendisi için karşısındakinin ne kadar değerli olduğunu anlatmak için etkileyici ve anlamlı olanlarından ona bir şeyler yazmak ister. İşte onlardan derlemeler burada. cerezforum da

Bir görebilsem yüzünü
Beklenmedik bir şehirde..
Ne yaprak düşer son baharda inan
Ne yagmur….

Ne acı kalır yürekte ne göz yaşı..
bir değse gözlerin gözlerime
Ne hüzün kalır gecemde, ne matem…
Ne asiligi kalır, denizin ne hırçınlıgı
Ne çok özledim seni bir bilsen

Bir yudum insan….gözbebeklerinde. Hep böyle güzel bak ne olur. Hep böyle içten. hep böyle sevgiyle. Ruhuma göz kırpmayı unutursan bir yerlerde Saklan nereye olursa bana gözükme.

ne zaman bir yaz yağmuruna denk gelsem aklıma sen gelirsin… ansızın gidişin gelir… her bir damla sel olur;; her bir damla sen olur yağmurlarla beraber ağlayasım gelir.

Bir gün beni sevebilirmisin?
Sana ellerimi uzattığımda avuçlarına alıp,
Sımsıcak nefesinle,
Küçücük bir öpücük kondurur musun ellerime,
Yüreğinde bana yer verir misin?

Hiç görmedin senin için akan gözyaşlarımı,hiç bilmedin seni düşünürken nasıl dalıp gittiğimi,hiç hissetmedin çöl ortasında vadiyi özler gibi seni özlediğimi unutmaya çalıştım ama unutamadım sen unutamadığımsın!

MUTLULUK… HEP MERAK EDERDIM AMA ARTIK ETMIYORUM. ÇÜNKÜ SENI SEVIYORUM.

Kalbimi kıyıya çektim. Su aldıkça batışını izliyorum.. Bu yüzden ettiğim hiçbir yeminin geçerliliği yoktur.. Eski sevdaların da sözlerinin arkasında durup bakmıyorum.. Şimdi, kim hangi gönülde bitmeyecek sandığı sevgisine yeminler ediyorsa, orada kalsın.. Ben bir müddet daha, kimliğimle birlikte hükümsüzüm..!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
'SEN''

Yazdığım son ŞİİRİMSİN.. Nasıl başlayacağımı bilemediğim, Bitirmeyi
bir türlü beceremediğim ''SEN'' Gittiğim en son ŞEHİRSİN.. Gitmeye
CESARET edemediğim, Dönmeyi öğrenemediğim ve ''SEN'' Kalbimin en son DURAĞISIN Benim Ol diyemediğim, Başkasına VEREMEDİĞİM..!

Gelipte birgün bana ‘’Seni Seviyorum’’ desen ‘’bende seni’’ derim.. Bir gün bana gelip’’ başkasını seviyo’’deseler ‘’sevsin,mutlu olsun’’ derim.. Birgün bana gelip ‘’seni unuttu evlendi’’ deseler ‘’canı sağ olsun’’ derim.. Birgün bana gelip ‘’evlendi, çocuğu oldu’’ deseler ‘’kaderi benzemesin’’ derim.. Birgün bana gelip ‘’hastalandı’’ deseler ‘’inşallah iyileşir’’ derim.. Ama bir gün bana gelip ‘’ÖLDÜ’’ deseler, ‘’Ben onun için her gün öldüm, o bir kere ölmüş çok mu?’’ derim..

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Yalan değil gerçeği gördüm sende, sevgiyi değil aşkı tattım yalansız kalbinde. Büyüledin beni gözlerinle, hayatım değişti seni görünce. Sen benim büyülü aşkım oldun yaşadığım kadarıyla, seviyorum seni büyüleyici aşkım benim.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ben hep mutluyum, neden biliyor musun?
Çünkü hiç kimseden bir şey beklemiyorum.
Beklenti her zaman zarar verir.
Hayat kısa, bu yüzden hayatını sev ve mutlu ol.
Gülümsemeyi sakın bırakma!
Kendin için yaşa ve konuşmadan önce dinle.
Yazmadan önce düşün.
Harcamadan önce kazan.
Dua etmeden önce inan.
Vazgeçmeden önce dene.
Nefret etmeden önce sev.
Ölmeden önce yaşa..

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
SENİ SEVMEK AH SENİ SEVMEK

Seni sevmek ah seni sevmek
Ne güzeldir seni his etmek
İmkansız bir sevgiydi gerçek hayatta ama
Ben sevdanı yaşattım yüreğimin kuruyan topraklarında
filizlendi büyüdü sevgin
Ne gelmeni bekledim nede sarılmanı
Seni öylesine sevdim hesapsız ve çıkarsız

Uzaklarda da olsan varlığıni hisetmek nasılsın demen bile yüreğime huzur veriyordu
Bir insan bir bedene değil bir yüreğe aşık olursa
Karşılıklı menfaat beklemezmış saygı duyması bile yeter ben onun duruşuna sözlerine saf yüreğine aşık oldum
Belki artık hiç gelemem Urfaya desede sözleri
Yürekte hep kaldı şiirleri sözleri o yüreğimde yaşardı benleydi yalnızlığıma sırdaş karanlık gecelerime ışık gibiydi bazen sözlerimde bazende şiirlerimde bir ilham perisiydi

Ah seni sevmek ne güzeldi...
Çorak topraklarda açan bir gül gibiydin
İste o gül yüreğime yarınıma umut olurdu
Dostluğun arkadaşlığın bile güzeldi
Seni sevmek Ah seni sevmek ne güzeldi
Şiirlerde şarkılarda seni bulmak aşkın ta kendisiydi...

Sözleri tükenmiş bir şairin kalemine mürekep olacak kadar güzeldi sevgin seni sevmek ah seni sevmek ne güzeldi bir bilsen
Kuruyan topraklara yağan yağmur gibiydin
Varsın yüreklerde yaşasın sevgin
Ellerin ellerimden uzak olsa bile

Ayrı şehirlerde yaşasak bile seni sevmek güzeldi
Hayal et yanımdasın başın omuzumda ellerin elimde bir bardakta çay ve kırmızı bir gül o çayın tadı bile seninle güzelleşirdi gözlerime her baktığında seni sevmek ah seni sevmek ne güzeldi...
Sözlerime burdan son veriyorum seni sevmek bir şiir yazmak kadar güzeldi cünkü şiir senle yazılıyor sözler senle tamamlanıyordu

Seni sevmek böyle bir his sevmek bu kimliğe adrese uzak ve yakın olmasına bakmıyor sanki kurak topraklarda bir çicek filizlenmiş
Çevreye renk katıyordu işte seni sevmek böyleydi..
bunları yaşadım kalbimde belki bir gün kalbin his eder kalbimi kimbilir sevgili