cerezforum ramazan hatmi ( duası )

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Benim Kitap'ımdan yüz çeviren bilsin ki onun sıkıntılı bir dünya hayatı olur ve kıyamet günü de onu kör olarak diriltiriz. O zaman: "Rabbim! Beni niçin kör olarak dirilttin, oysa ben dünyada gören bir kimseydim" der. Allah da: "Ayetlerimiz sana gelmişti de sen onları unutmuştun, önemsememiş, ilgilenmemiştin. Bugün de seninle kimse ilgilenmeyecek, önemsemeyeceksin" der. İşte haddi aşanları, Rabbinin ayetlerine güvenmeyenleri böyle cezalandıracağız.(20 Taha 124-125-126-127)

Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler kitabı hakkıyla okurlar. Çünkü onlar, o kitaba güvenirler. O kitabı görmezden gelenler ise zarara uğrayanlardır.(2 Bakara 121)

Onlar Kur'an'ı tedebbür etmezler mi? Yoksa kalpleri üzerine kilitler mi vurulmuş?(47 Muhammed 24)

.......


Arkadaşlar burda gerçekten güzel şeyler paylaşıyoruz eğlence,bilgi,yarışma,dostluk... Her ne kadar sanal olsa da birçok şeyi paylaşmaktayız tabi gerçek hayattan kopmadan.Malumunuz Ramazan ayına giriyoruz. Bu ayın bize neler getireceği neler silip neler ekleyeceği bizim idrak edemeyeceğimiz kadar geniş.Ben de diyorum ki biz de ÇerezForum ailesi olarak bu Ramazan da en azından bir hatim indirsek. Yani böyle bir uygulama başlatsak katılım olur mu?


ÇerezForum olarak maşallahımız var.Üye sayısı her geçen gün artmakta.Hani sizinde fikirlerinizi alıyım önümüzde bir ay var ve Kur'an 30 cüzden oluşuyor. En azından bir hatim yapsak formumuzun adına. En azından okuyabilecek arkadaşalr olarak birer cüz alsak ve aldığımızı belirtsek.


Bu da bir paylaşım. Fikirlerinizi bekliyorum...Şimdiden teşekürler:)=G
 

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Olabilir tabiki de. Ama çoğu kimsenin uyabileceğini sanmıyorum. Diger türlü daha bireysel olur forma genişler.Sonuçtan herkesin uygun olduğu zaman farklı ve radyoyu genelde müzik için kullanıyoruz. Arada isteğe göre çalınır ama hatmin yerini tutmaz gibi geliyor bana...:) Hala önerilerinizi beklemekteyim:)
 

wien06

V.I.P
V.I.P
Admin arkadaş üyelere davet yollarsa daha sağlam olur.Eğer 30 arkadaş talip olacaksa 1.cüz benim olsun..

Gercektende eger uygulana bilirse cok güzel bir uygulama bizde Adminler olarak elimizden gelen yardimi yapariz.

Ender arkadasimiz Adminler üyelere davet yollayabilirler demis ama burda söyle bir sorun var. Bizler Admin olarak hangi üyemizin Kurani Kerim okuyup okuyamadigini bilmiyoruz ayrica bu is bir gönül isi davet ederek degilde istiyerek yapilmasi daha uygun olur.

Bizim Adminler olarak bu olayi destekledigimizi belirtiyoruz. Tabiki sizlerin bu hayirli ise katkisi olacagini bildiginiz ama ulasamadiginiz üyeler varsa bizlere bildirirseniz biz onlara durumu iletiriz.

Simdiden bu konuyu gündeme getiren ve destek veren tüm arkadaslardan Allah razi olsun.
 

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
desteklemenize teşekür ettim admilerim ve arkadaşlarım:) daha yeni girmekteyiz bir müddet kalsın ilgi olursa uygulamaya sokarız şimdiden tüm arkadaşlarıma teşekür ederim=G
 

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
öyle mi::( neyse bi kere daha şansımızı deneyelim:) hani belki biz okuyamasak da annelerimiz okuyabilir bir iki cüz ala ala biter inşallah diye umuyorum:)

Ender 1. cüzü almıştı bende 2. cüzü alıyım kaldı 28:D lost love belki bu sene olur bu 28 sayısını düşürmeni bekliyorum:P
 
Top