• Merhaba Ziyaretçi.
  "Güzel söz"
  konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
 • Merhaba Ziyaretçi.
  Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Cep Telefonu Android’de Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Yöntemleri Neler?

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P

Android’de Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Yöntemleri Neler?​


Fotoğraflar ve resimler, yaşadığınız her anı unutulmaz kılmanın bir yoludur. Akıllı telefonlarda üretilen ve sosyal medyada paylaşılan bu görseller, üzerine eklenen yazılar ile günümüz dünyasında daha anlamlı bir hale geliyor. Peki, Android’de resimlerin üstüne yazı yazma yöntemleri nelerdir?

Görsel odaklı sosyal medya platformlarının popülerliğinin gün geçtikçe artmasıyla birlikte yeni bir ihtiyaç doğmuş ve resimlerin üstüne yazı yazmak, kendini ifade ediş biçimlerinden biri haline gelmiştir. Bilge bir söz, önemli bir başlık, ilham verici bir alıntı ya da basit bir not eklenmesiyle kusursuzlaşan resimlerle düşüncelerinizi ve değerlerinizi paylaşabilirsiniz. Siz de Android’de resimlerin üstüne yazı yazma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre!

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip bazı akıllı telefonların kendi sistemlerinde yüklü olan düzenleme araçları sayesinde programsız fotoğraf üzerine yazı yazma işlemi mümkün. Albümünüzden bir fotoğraf belirledikten sonra “düzenleyici” imgesine tıklayarak resminize basit metinler ekleyebilirsiniz.
Bununla birlikte tüm telefonlarda düzenleme aracı olmayabilir. Böyle bir durumda ekstra herhangi bir program kullanmadan resim üzerine yazı yazmanın iki yolu vardır: Google Fotoğraflar ve Instagram.

Google Fotoğraflar ile Görsel Üzerine Yazı Yazma​

 • Fotoğrafınızı Google Fotoğraflar ile açtıktan sonra alt tarafta yer alan ikinci imgeye tıklamalısınız.
google fotoğraflar ile görsel üzerine yazı yazma,

 • İmgeye tıkladıktan sonra doodle simgesine tıklamalısınız.
google fotoğraflar ile görsel üzerine yazı yazma,

 • Renk paleti açıldıktan sonra alt kısımda karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Bunlardan ikisi el yazınızı kullanabileceğiniz alternatiflerdir.
google fotoğraflar ile görsel üzerine yazı yazma

 • Bir diğer alternatif ise otomatik yazı sistemini aktifleştirerek telefon klavyenizle resim üzerine yazı yazmanıza olanak tanır.
google fotograflar ile görsel üzerine yazı yazma

Instagram ile Görsel Üzerine Yazı Yazma​

 • Görselinizi belirleyip Instagram’ın hikaye kısmına girdikten sonra üst sırada yer alan doodle ve font imgelerinden birine tıklamalısınız.
instagram ile görsel üzerine yazı yazma

 • Doodle imgesini seçerseniz elle yazı yazabileceğiniz dört adet fırça seçeneği açılacaktır. Bu sayede istediğiniz kalınlıkta bir yazı yazabilirsiniz.
instagram ile görsel üzerine yazı yazma

 • Tercihinizi font imgesinden yana kullanırsanız alt tarafta renk paleti, üst tarafta ise yazı tipini seçebileceğiniz imgeler açılacaktır. Sonrasında telefon klavyenizi kullanarak dilediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.
instagram ile görsel üzerine yazı yazma

Resim Üzerine Yazı Yazma Programları Nelerdir?

 

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P
Android telefonunuzda fotoğraf üzerine yazı yazma nasıl yapılır diye düşünüyorsanız bu sorunun cevabı oldukça basit. Android işletim sistemiyle çalışan telefonların uygulama marketi olan Google Play Store'dan ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz pek çok program mevcut. Oldukça kolay bir ara yüze sahip olan bu programlar sayesinde birkaç basit adımdan oluşan işlemler neticesinde istediğiniz resmin üzerine yazı yazabilir, bununla birlikte farklı düzenlemeler de yapabilirsiniz. İşte en sık kullanılan 3 program.
Textgram
645


642

Textgram uygulamasının asıl kullanım amacı; davet, duyuru vb. amaçlarla hazırlanan görsellerin sıfırdan resimli tasarım şablonları ile hazırlanmasını sağlamak. Uygulamada 50'nin üzerinde ücretsiz arka plan, yaklaşık 30 tane profesyonel yazı tipi bulunuyor.
Phonto
560


513

Phonto uygulamasının kullanım amacının temeli herhangi bir resmin üzerine yazı yazmak. Bu sebepten ötürü uygulamada filtre, sticker, çerçeve gibi ek özellikler mevcut değil. Amacını hizmet etmesi amacıyla minimalist özellikler barındırması gözetilerek tasarlanan Phonto'yu ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Fakat daha fazla yazı tipine ulaşmak için uygulamanın Premium paketini satın almanız gerekiyor.
Text on Photo
648

518

Tek işlevi resmin üzerine yazı yazmayı sağlamak olan Text on Photo uygulamasının kullanımı son derece kolay. Galerinizden seçeceğiniz herhangi bir fotoğrafı uygulamada bulunan yazı tiplerinden birini kullanarak düzenledikten sonra dilerseniz fotoğrafa sticker de ekleyebilirsiniz.
 
Top