Celal bayar üniversitesi

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 11 Temmuz 1992

Telefon: +90 236 237 28 86 (10 Hat Pbx)

Faks: +90 236 237 24 42

Internet: www.bayar.edu.tr

Adres: İstasyon Mevkii 45040 Manisa

Öğrenim Dili: Türkçe

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: 5 fakülte, 4 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 9 araştırma merkezi var.

Beslenme: 5 yemekhane ve 6 kantin ile yaklaşık 1 500 kişiye hizmet veriliyor.

Teknoloji: Bilgisayar hizmetleri Bilgi işlem Daire Başkanlığınca yürütülüyor. Sun systems, 1 server, 5 terminal pc, 4 IBM uyumlu kişisel bilgisayar(pc), 1 macintosh yazıcı, 2 laser yazıcı ve 1 dotmatrix bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: 4 doktor, 2 hemşire, 1 laborant, 1 sağlık memuru görev yapıyor.

Barınma: Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtların bulunduğu yerler ve kapasiteleri: Manisa Merkez 480 kız, 536 erkek toplam 1016. Akhisar 100 kız, 200 erkek toplam 300. Alaşehir 100 kız, 200 erkek toplam 30. Demirci 912 kız, 346 erkek toplam 1258.

Burs: Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Öğrenci Sosyal Hizmetler Saymanlığı tarafından karşılanmak üzere dokuz ay süreyle karşılıksız burs; ayrıca, ihtiyaç sahibi olmak üzere örgün öğretim öğrencilerine ücretsiz öğle yemeği, ikinci öğretim öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği verilmekte. Maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerden isteyenler Sağlık, Kültür ve Spor Dairesine bağlı olarak Üniversitenin çeşitli birimlerinde kısmi zamanlı çalışabilmekte.

Genel Bilgi: Celal Bayar Üniversitesi spor tesisleri açısından iyi olanaklara sahip. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda biri küçük diğeri olimpik ölçülerde 2 yüzme havuzu, fitness center, basketbol ve voleybol sahaları, 2 tenis sahası, 2 bin metre karelik spor salonu, 2 atletizm kulvarlı çim futbol sahası bulunuyor. Üniversite diğer fakülte ve yüksekokullardaki spor tesisleriyle beraber 35 bin metre karelik açık spor alanına sahip.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin beslenme giderleri Kültür ve Spor Kulübü tarafından karşılanıyor. Kulüp aynı zamanda öğrencilere, kiralık ve bulunması, kira giderlerinin karşılanması ve aile yanına yerleştirilmesi gibi konularda da yardımcı oluyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Ülkemizde üniversite öğrencisi olabilmek sınırlı sayıda lise mezununun ulaşabildiği zorlu bir sürecin sonunda gerçekleşebilmekte. Bu uzun ve yorucu süreci başarıyla tamamladığınız takdirde üniversite yıllarında bir mesleğin ya da bilim alanının eğitimini alacaksınız. Bu dönemde size sunulan eğitim olanaklarını en iyi biçimde değerlendirmeniz durumunda mezun olduktan sonra kendinize ailenize ve en önemlisi ülkemize büyük katkılar sağlamanız mümkün olacaktır."

 
Geri
Top