Cehennem Kitabı -Dan Brown

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Dünyanın birçok ülkesinde çok satanlar listesine giren; Kayıp Sembol, Melekler ve Şeytanlar, İhanet Noktası ve Dijital Kale gibi kitaplarının yanı sıra tüm zamanların en çok okunan romanlarından biri olan Da Vinci Şifresi’nin yazarı Dan Brown son kitabı Cehennem çıktı..Çıkar çıkmazda satış listelerinde 1 numaraya yerleşti.

Yazarın Kitaplarının filmleri de çok büyük ilgi gördüğü düşünülürse Tom Hanks'i yakında beyaz perdede izleyebiliriz..:)

Cehennem Kitabının Konusu

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Yaşadığı korkunç baş ağrısına eşlik eden tek şey; sürekli kâbuslarında gördüğü kan kırmızısı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü can çekişen bedenlerdir. Langdon gördüğü kâbusları anlamlandırmaya çalışırken kadın bir suikastçı tarafından takip edildiğini, kendine tedavi uygulayan doktorlardan biri gözlerinin önünde vurulunca anlar. Hastanede görevli diğer doktorlardan biri olan Sienna Brooks’un o ölüm kalım anında yardım etmesiyle hayatta kalır. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik'in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul'dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tamda aklımdaki kitap. Avm ye gidemedim alıcam.

Okuduktan sonra da forumda hit olan birine hediye ederiz artık :)
 

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Ben aldım bugün ama okumaya zamanım yok ..1 ay dır elime kitap almıyorum desem yeridir .Elimdeki biterse cehenneme başlayacağım bakalım :)
 

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bu tarz kitapları okuyamıyorum ben ya yada sonunu getiremiyorum niye bilmiyorum :) ya ön yargılı başladığım için yada sevemediğimden belkide :)
 

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Nihayet kitabı bitirdim elimden bırakamadığım bir kitaptı.Okumak isteyenler için detay veremiyorum.Ama kitabın arka kapağını sizlerle paylaşmak isterim :)
 

Top