Canın Çıksın Ayları!

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Canın Çıksın Ayları!
Kolay mı bir ilişkiyi yürütmek? İçinde kırgınlıklar, tartışmalar, kavgalar olmadan; iki yabancı insan bir ömrü birlikte geçirebilir mi? Zor!

Tüm birliktelikler zamanın azizliğine uğrar, abartılacak bir şey değildir. Bana sorarsanız, ilişkiler üç aşamada kendini devam ettirebilir: Cicim ayları, canım benim ayları, canın çıksın ayları!

Canın çıksın aylarına giden yol, elbette çok uzun sürer. Yani aşıksanız, hemen gözünüz korkmasın. Sizin oraya gelmenize çok var.

Cicim aylarını anlatmaya gerek yok. Herkesin sevdiğini ilah gibi gördüğü, onun her şeyi mükemmel yaptığına inandığı zamanlardır. Aşkın gözünün körlüğü bu süreçte ortaya çıkmıştır.

Canım benim ayları, en uzun süren dilimdir çünkü kendi içinde seviyeleri vardır. Cicim aylarını geçer geçmez, ufak tefek kusurların gözünüze çarptığı zamanlardır. Yine de çok önemsenmez. Kadı kızında bir kusur vardır mantığından yola çıkarak, aşk galip gelir.

Kadı kızı ve kusur ilişkisinin biraz ilerisinde, aslında onun Bay Mükemmel olmadığını anlamaya başladığınız vakitler bekler sizi. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse; Canım benim aylarında kapı çalınırsa, siz “ dur aşkım sen kalkma, ben bakarım” dersiniz. Sonraki adımda çalan kapıya, “hayatım mutfaktayım, kapıyı sen açar mısın?” dersiniz.

Gözünüzde dev yaptığınız adamın, aslında sıradan bir insan olduğunu düşünmeye başladığınızda; “ şu kapıya bir gün de sen baksan!” dersiniz. İşte, tehlike çanları tam o aralarda çalar. Birlikte olduğunuz kişinin gerçek haliyle karşılaşmanız sizi çok fazla hayal kırıklığına uğratmadıysa, kadı kızı sürecine geri dönüp, ona hep aşık kalabilirsiniz. Tüm kirli çarşaflara rağmen sevmeye devam edebiliyorsanız, buna kadersel bir ilişki bile denebilir.

Ancak hayat o kadar basit değildir. Çoğu birliktelik sonunda şu cümleye doğru yelken açar: “Kapı çalıyor, duymuyor musun? Kime diyorum? Hay Allah seni kahretsin!” der ve kapıyı açarsınız.

Canın çıksın aylarına gelmeden önce, her ilişkide manevra yapma şansı vardır. Ancak bu virajı kendinizi kandırarak, gerçeklerle yüzleşmeyerek, korkarak ve farkında olmayarak kaçırırsanız; bir sonraki benzinciye ulaşmaya yetecek kadar benzininiz kalmayabilir.

İlişkiler, emek, fedakarlık, saygı, sevgi ve vefa üzerine kuruludur ama abartmayın! Bir ilişkinin ortasındayken, gelecekteki resmini doğru çizin. Düzenlemek, onarmak ve sürdürmek için gücünüz varsa, canım benim aylarında kalmanız çok kolaydır. Yoksa, istikamet canın çıksın!

Candan Ünal

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
bencede ilginç bi tabir olmuş...Yesmm* sayende Bol bol candan ünal okur hale geldik...hoş güzel yazıları var.. okumamıza imkan tanıdıgın için teşekkür ederim...