Başsağlığı CANIM BABAM

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Tam 22 sene dile kolay...
Aramızdan ayrılışının 22. senesi. Canım babam nurlar içinde uyu inşallah... Her daim dualarımda sın... Seni çok ama çok özledim...

resimli-babalar-g%C3%BCn%C3%BC-mesajlar%C4%B1-facebook.jpg

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Duruşunu. bakışını, seslenişini, adamlığını, babayiğitliğini, merhametini, inancını, dürüstlüğünü, vesaire, vesaire... Yaz yaz bitmez...
Hani çoğumuz deriz ya (anne, baba veya bir değerli büyüğünü, küçüğünü kaybeden / ler) Yaşasaydı gölgesi yeterdi... Başka bir şey istenmez...
Belki o zamanlar farkında değildim, kim bilir. (17 yaş ) Meğer babam arkamda koca bir dağ imiş... Meğer benim koruyucu kalkanım, benim hayata dik duruşum imiş... Bunu şimdilerde daha da iyi anlıyorum. Bana yeri geldi mi arkadaş, yeri geldi mi bir sırdaş, yeri geldimi bir baba oldun. Ne yapması gerektiğini çok iyi bilen bir adamdı babam.
Koca yürekli, cesur yürekli...
Onu kaybetmenin acısı tarifsizdi. Enkaz altında kalmış bir deprem zede gibiydim... Uzun bir süre kurtarılmayı bekleyen...
Çok zordu çok. Bir de ailenin tek erkek evladıydım. Bir anda her şey üzerime üzerime...
Tamda yaşama atılmaya az bir zaman kala, daha askerliğe uğurlanışı mı bile yaşayamadan gitti, babam...
Yokluğuna hiç alışamadım. (o yüreğimde yaşıyor)
Tanıyan herkesin övgüyle bahsettiği önem verdiği asil insandı o. Bulunduğu yerin, mahallenin, babası, dayısı, evladı, iyilik kahramanıydı o... Hep onu örnek almaya çalıştım. Her ne kadar kişilerin kendine has özellikleri olsa da çoğu özelliğim babamdan dır.
Canım babam, seni çok ama çok özlüyorum. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce hep ruhuna YASİN okuyorum (ALLAH kabul etsin inşallah) Sana yetmez satırlar biliyorum. Ama nacizane duygularımı beyaz sayfalara dökmek geldi içimden. Haykırmak istedim usulca...
Bunu yapabildiğim yer burası. Duygularımın içimde kalarak, ya da boşluğa haykırarak yok olmasına içim elvermiyor, vermezde. Bende bu nedenle paylaşmayı seçtim. İnan bana çok değerli ve anlayışlı insanlarla paylaşıyorum... Sen benim kıymetlim sin... Canım babam. Biliyorum sende benim için dualar ediyorsun. Ve biliyorum bir gün güzellikler içinde kavuşacağız inşallah.
Seni bir iki satırla bu küçük sayfalara sığdıramam, babam dağ gibi adam. Duruşun yeterdi senin duruşun...
Seni çok özledim babam. Öylesi duygular içindeyim ki... Sen yanımda olsaydın, var ya işte o zaman uzaklar yakındı, zorlar kolaydı. Canım babam.