• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Burun Akıntısı Nasıl Hemen Geçer/burun Akıntısısından Hemen Kurtulmak

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Kış mevsimi süresince defalarca soğuk algınlığına yakalanır, günlerce rahatsızlık çekeriz. Bu hastalık süresince bünyemizi en çok rahatsız eden şey de burun akıntısıdır. Hasta olduğumuzu hissettiğimiz ilk andan itibaren bağışıklık sistemimizi güçlü tutup bolca dinlenmemiz gerekir.
Fakat burun akıntısını anında geçirmenin yollarını arıyorsanız, 2 tavsiye verebilirim.
1. TERE OTU
Tere otunu sade olarak hiçbir şeye karıştırmadan direkt yediğinizde, 5 dakika içinde burun akıntınızın yok olduğunu fark edeceksiniz. Maydanoz yapraklarına benzer yapraklara sahip olan bu bitki kış mevsiminde her yerde bulunabilir. Ilk yediginizde biraz acı gelecektir ama hemen iyi hissedeceksiniz. Hiçbir ilaç kullanmaksızın burun akıntınızı hemen kesebilirsiniz.

2. Tuz, karbonat, limon

Küçük bir bardak suyun içerisine 1-2 tutam tuz, 1 çay kaşığı karbonat ve 5-10 damla kadar limon suyu karıştırarak burun lavajı yapabilirsiniz. Yani bu karışımı burnunuzun içine çekip tekrar sümkürdüğünüzde, birazcık canını yakabilir fakat iyi hissettirecektir. Tere otu kadar anında etki olmasa da bakterilerden arındırıp hijyenik hissetmenizi sağlayacak, burun tıkanıklığınız varsa bunu da tedavi edecektir.
Gerçekten büyük bir işkence olan burun akıntısı ilaçsız bir şekilde çok kısa sürede tedavi edilebilir.
 

Papatya

V.I.P
V.I.P

Burun akıntısına hangi bitkiler iyi gelir?


İlk olarak limon ve su kürü oldukça güzel gelecektir. Günde 3 kez alık bir su içerisine yaklaşık olarak 7-8 damla limon damlatın ve burnunuza çekin. Zamanla burun akıntınızı keser.

*

Zencefil kökü ya da yaprağını iyice çiğneyin. Çıkan suyu yutun ve vücudunuzdaki dolaşımı arttırın. Bu sayede burun akıntınız 3-4 gün içerisinde geçecektir.

*


Ilık bir su içerisine yeterince tuz koyun ve iyice karıştırın daha sonrasında varsa bir damlalığınız yoksa da çay kaşığı üzerinden bu karışımı burnunuza yavaşça çekiniz. 2-3 gün bunu uyguladığınızda muhtemelen burun akıntınız geçer.

 
Top