Bu Ülke de Kadın Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Ekonomik özgürlükleri kısıtlanmış,istemediği bir evliliğe zorlanmış,şiddete uğramış ,öldürülmüş ,tacize ve istasmara uğramış ve bunun gibi bir çok şeye maruz kalmış kadınlarımız ...
Bu ülkede kadın olmak zor vesselam
Rahatça dışarıda dolaşamaz olduk ,can güvenliğimiz yok neredeyse çoğumuz ölümle burun burunayız .

Sizce bu ülkede kadın olmanın zorlukları nelerdir?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında her ülkede zorluklar var ama bu zorluk geleneklere göreneklere göre de değişebiliyor, sonuçta bizi en çok ilgilendiren bizim ülkemiz. Kadın olmak gerçekten zor bizim ülkemizde. Kadının ekonomik bağımsızlığı ve arkanda duran güç/çekinilen/gerektiğinde sonuna kadar arkasında duran bir aile yoksa maalesef ezilmeye mahkum oluyor kadınlarımız. İstisnalar elbette vardır ama genel durum maalesef bu.

Artemis

Özel Üye
Özel üye
genel olarak durum iyi açıklanmış ama benim düşüncelerim bazı erkekler ailesinin ona davrandığı gibi başkalaarına davranıyor şiddeti çözüm olarak gören bir erkek eminim ki ailesinden şiddet görerek veya babasını örnek olarak büyüyen bir çocuktur çoğu şey ailemizde başlıyor ve beynimizde yer ediyor normalmiş gibi davranılıyor bu nedenle aile içinde bu gibi şeylere dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum örnek veriyorum bir ebeveyn çocuğuna karşı sen kızsın otur evinde ,kızlar çok gezmez ,elalem ne der giydiklerine dikkat et ,erkektir o yapar kimse bir şey demez ,ERKEK O ERKEKK gibi vurgulamaların yapılması bu cümlelerin kullanılmasını son derece yanlış buluyorum

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Hayat yeteri kadar zor değilmi?
Erkek açısından farklı, kadın açısından faklı zorlukları var. Bu ülkemizdede değişmemekte.
Kadının cinsel obje olarak kullanılması en büyük sorun.
Devamında taciz ve istismar...
Şiddet zaten apayrı bir çıkmaz
Haliyle zor olan hayat dahada zorlaşıyor..

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
genel olarak durum iyi açıklanmış ama benim düşüncelerim bazı erkekler ailesinin ona davrandığı gibi başkalaarına davranıyor şiddeti çözüm olarak gören bir erkek eminim ki ailesinden şiddet görerek veya babasını örnek olarak büyüyen bir çocuktur çoğu şey ailemizde başlıyor ve beynimizde yer ediyor normalmiş gibi davranılıyor bu nedenle aile içinde bu gibi şeylere dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum örnek veriyorum bir ebeveyn çocuğuna karşı sen kızsın otur evinde ,kızlar çok gezmez ,elalem ne der giydiklerine dikkat et ,erkektir o yapar kimse bir şey demez ,ERKEK O ERKEKK gibi vurgulamaların yapılması bu cümlelerin kullanılmasını son derece yanlış buluyorum
Haklısın ablam bunu da yapan yine anneler daha küçük yaşta erkek kız ayrımı başlıyor, kızlar anne gibi büyütülürken erkek çocuklarını ayrıştırıyorlar sen erkeksin lafına bende ifritim???