• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bu Okuldan Mezun Olan İşsiz Kalmıyor !

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek okulu son yıllarda öğrencilerin ilgisini çekiyor

Kocaeli Üniversitesi, öğrencilerin, tercihlerini yaparken ilk sıralarda yer verdikleri Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasına girmeyi başardı. Kocaeli Üniversitesi’nde, son yıllarda öğrencilerin ilgisini çeken okullardan biri de Sivil Havacılık Yüksek okulu. Öğrenciler, Türkiye’de hızlı gelişen bir sektör olması ve daha fazla iş olanaklarından ötürü son yıllarda bu okula yönelmeye başladı.

Bilgi üretme ve bilgiyi insanlık hizmetine sunma yanında yetiştirdiği özgür düşünceli insan haklarına saygılı, çağdaş gençlerle ülke ve dünya geleceğine büyük hizmette bulunma hedefinde bir üniversite olduklarını belirten Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen, üreten, araştıran, aydın ve Cumhuriyetin temel ilkelerine sarsılmaz bağlarla bağlı gençler yetiştirmenin öncelikli amaçları olduğunu söyledi.

‘SEKTÖR İÇİNDEN BÜYÜK DESTEK ALIYORUZ’

Rektör Komsuoğlu, üniversite bünyesindeki Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu ile bilgi verirken şöyle devam etti: “Biz, Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda en iyi öğrenciler yetiştirdiğimize inanıyoruz. Bu okulun geleceğini çok parlak görüyorum. Meslek yüksek okullarında en iddialı üniversiteyiz. Bu okullarda, meslek gruplarından bize program sunuluyor. Örneğin bu okulla ilgili olarak bir program oluşturma konusunda TAV’a sorduk. ‘Sektör için ne özellikte bir eleman arıyorsunuz?’ dedik. Bu sorunun yanıtları, bize eğitimde çok fayda sağlıyor. Bazen onlar da gelip ders veriyorlar. Meslekte profesyonelleşmiş ve emekli olmuş, hatta işadamlarından dersler konusunda faydalanıyoruz.”

“Bu tür okulları ülkeye kazandırmak Türkiye’nin geleceğine bir tür hizmet etmektir” diyen Rektör Komsuoğlu, “Böylece bu tip meslekleri prestij konumuna taşıyoruz. Öğrencilerimizi çok iyi binalarda, çok iyi laboratuvarlarda çok iyi öğretim elemanlarıyla buluşturarak kaliteyi en üst noktaya taşımayı hedef seçtik. Sivil havacılığa yön verecek insanlar yetiştiriyoruz. Okulumuzun ilk mezunlarıyla birlikte öğrencilerimiz ve velileri de Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunu derken onurlanacaklar.”

‘DÜNYA STANDARTLARINDA EĞİTİM VERİYORUZ’

Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erhan Bütün, dünya standartlarında eğitim verdiklerini belirterek gelecekte iş kaygısı yaşamayacak öğrenciler yetiştirdiklerini söyledi. Okulda halen 210 öğrencinin eğitim gördüğünü ve ilk mezunlarını 2009 yılında vereceklerini belirten Bütün, kısa ve uzun vadeli hedeflerini “Yüksek lisans programı açmak”, “Hava trafik kontrolörlü” ve “Pilot” eğitimi vermek için altyapı oluşturmak olarak sıraladı.

Donanma Komutanlığı’nın kullanım dışı uçak, helikopter gibi teknik malzeme ve öteki desteklerinin manevi güç kaynağı olduğunu belirten Bütün, özel sektördeki en büyük destekçilerinin de TAV olduğunu bildirdi. Erhan Bütün, DHMİ ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile bilgi alışverişinde bulunduklarını, ayrıca, MNG ile de işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Doç. Dr. Bütün, şu bilgileri verdi: “Öğrencilerimizin iş kaygıları yok. Öğrencilerimize geri ödemesiz burs imkânı sağlayan kuruluşlar var. 2010 yılında uçak ve hava aracı bakımcısı açığı yaklaşık 6 bin. Ayrıca, işletmecilere verilen diploma Avrupa’da çalışma hakkı veriyor. ”

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Komsuoğlu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Bütün okluda 210 öğrencinin eğitim gördüğünü ve ilk mezunların 2009 yılında vereceklerini söylediler.