• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bu Görüntü Rusya'yı Ayağa Kaldırdı

Papatya

V.I.P
V.I.P

Rusya'nın Sverdlovsk bölgesinde bir helikopterin, trafikten 3 metre yükseklikte uçma görüntüleri güvenlik görevlilerini harekete geçirdi. İçişleri Bakanlığı ve Rusya Sivil Havacılık Kurumu Rosaviatsiya, helikopterin sahibi ve pilotunu aramaya başladı.

Kamenski-Uralski şehrine yakın Yekaterinburg-Kurgan yolunda meydana gelen ilginç olay, bir şoförün aracındaki güvenlik kamerasına yansıdı. Helikopterin, trafikten 3 metre yükseklikte uçarak bir otomobile az daha çarpacak olması, Rusya kamuoyunu hareketlendirdi.

Olayın tanığı şoför Aleksandr, "Saatte 100 kilometre gidiyordum. O sırada arkadan güçlü ve anlaşılmayan bir ses duydum. Gerçi korktum. Birden başımın üzerinde, helikopterin uçtuğunu görünce şoke oldum!" dedi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Life News ajansına konuşan Rusya Başsavcılığı Ural Bölge Ulaştırma Dairesi sözcüsü Olga Romanova, helikopterin çok alçaktan uçarak ilgili tüm kuralları ihlal ettiğini, inceleme başlattıklarını söyledi.

BU HELİKOPTER KİMİN?

Rosaviatsiya Ural Bölge müfettişi Andrey Golubenko da helikopterin kime ait olduğunu araştırdıklarını kaydetti. Haberlere göre helikopter, yakında bulunan askeri üsse de ait olabilir. Fakat Trafik Müdürlüğü Kamenski-Uralsk Kent sözcüsü Yelena Zobnina, "Edindiğimiz bilgilere göre buradaki askeri üslerde böyle tipli helikopterler bulunmuyor" diyerek haberleri yalanladı.

Zobnina, helikopterin ilgili trafik kurallarını kaba şekilde bozduğuna da işaret ederek, "Eğer trafikte bir TIR olsaydı durum çok vahim olurdu. Helikopter, TIR'a çarpardı. Askeri savcılığa konuyla ilgili başvurduk." dedi.