Bu Elbise Ne Renk?

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Bu Elbise Ne Renk?

Elbisenin rengi kişiden kişiye değişiyor..
Sizce Bu elbise ne renk?

v.jpg

Söz konusu görsel, 21 yaşındaki İskoç şarkıcı Caitlin McNeill tarafından Tumblr'da yayınlandı ve sosyal medyada kıyamet koptu.

Bazı kullanıcılar elbiseyi altın sarısı ve beyaz olarak algılarken, bazıları ise mavi ve siyah olarak görüyor.

30 YILDIR ARAŞTIRIYORUM BÖYLESİNİ GÖRMEDİM

Konuyla ilgili Wired’a açıklama yapan Washington Üniversitesi renk araştırmacısı Jay Neitz “30 yıldır insanların renk algılarını araştırıyorum ve bu şimdiye kadar karşı karşıya kaldığım en radikal vaka” dedi.

Neitz yaşanan anlaşmazlığın göz fizyolojisi ile ilgili olabileceğini söyledi. Araştırmacı insan gözünün yıllar boyunca değişim geçirdiğini belirtti ve yaşlanan kişilerin gözlerinin mavi ışığa olan duyarlılığını kaybettiğini belirtti. Bu nedenle yaşı daha ileri olan kişilerin bu elbiseyi beyaz ve altın rengi olarak gördüğünü tahmin ettiğini söyleyen Neitz ancak elinde yeterli veri olmadığı için bu tezi kanıtlayamayacağını belirtti.

Renklerin net belli olduğu resmi de daha sonra paylaşacağım.

Önce söyleyin bakalım siz ne renk görüyorsunuz.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
İlk gördüğümde resmi mavi siyahtı sonra bu resme nasıl beyaz sarı derler dedim..resmi bi arkadaşıma göstermek için açtığımda beyaz sarı oldu...Garip ama resim aynı anda aynı yerden aynı açıyla bakarken bile iki kişi farklı görebiliyor..