Bölümün İşleyişi ve Kuralları

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bölümün işleyişini ve kuralları kısaca belirtelim. Kurallar konusunda siz de yardımcı olun arkadaşlar.

1) Oyunda amaç kişinin aklından tuttuğu nesneyi çeşitli sorular sorarak tahmin etmek.

2) Her yeni nesne için yeni bir başlık açmanız gerekiyor.

3) Nesne tahmin edilene kadar konunun başlığını açarken AKTİF kısmını seçelim, tahmin edildiği zaman ise başlıktaki aktif yazısı değiştirilip pasif yapılsın. Böylece aktif olan konuyla olmayan konu ayırt edilebilir.

4) Direk cevabı bulmaya yönelik sorular sormak yasaktır (Kaç harfli , içinde şu harf var mı vs gibi)

5) Her üye en fazla 10 soru sorma hakkına sahip olsun bence. Üyeler başlık altına yazdığı her soruyu numaralandırsın ki 10. soruya geldiğinde takibi kolay olsun

6) Ödülü 500 CTL olarak belirlemiştik ve her yanlış tahminde 50 CTL düşülür kalan ödeme yapılır.

7) Ödeme başlığı açan şahsa aittir yönetim bu durumu üstlenmez. (Ben parası olmayana yardımcı olabilirim :P)

8) Başlık açmak için aktif olan diğer başlığın cevaplanmasını beklemeye gerek yoktur. Dileyen dilediği zaman dilediği kadar başlık açabilir.

9) Seçilen nesnenin herkes tarafından bilinen ve belli oranda kullanım sıklığı olan bir nesne olması gerekmektedir.

Benim aklıma gelen şimdilik bunlar. Ekleyeceği olan varsa eklesin

Düzenleyen yönetici: